Росіяни на Херсонщині вводять перепустки для перевезення сільськогосподарської продукції

Дата: 10 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

На окупованій Херсонщині російські військові запроваджують систему перепусток для перевезення сільськогосподарської продукції територією регіону. 

Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Ілюстративне зображення. Фото: freepik.com

Інформацію про запровадження перепусток почали активно поширювати 10 серпня в проросійських телеграм-каналах.

За словами Соболевського, росіяни вводять обмеження, щоб максимально тиснути на аграріїв регіону, ускладнити їм логістику та змусити або до співпраці із загарбниками або до припинення діяльності.

Фактично ці заходи здійснять максимальний тиск на фермерів та мають примусити їх перереєструвати бізнес у юрисдикцію РФ, а також створять черговий інструмент корупційного впливу на аграріїв області”, – каже він.

Як зазначає херсонське видання “Кавун.city”, отримувати перепустки фермери мають у так званому “міністерстві сільського господарства” в Голій Пристані, очільником якого є колишній представник 186-го виборчого округу Херсонської області в парламенті Олексій Ковальов

“Звісно ж, що безплатно ніхто нічого не робитиме, тож виглядає на те, що Ковальову створюють умови для того, аби він міг компенсувати свої конфісковані Україною за держзраду активи”,припускають журналісти. 

Фото: Reuters
 
На Херсонщині посівну цього року розпочали у квітні й проводять її попри дефіцит пального, добрив та засобів для захисту рослин, а також під обстрілами російських військових та на полях, частину з яких заміновано. Російські військові забирають у власність цілі агропідприємства в регіоні та силою змушують працювати робітників.

Інколи окупанти отримують відсіч, наприклад двоє фермерів на Херсонщині розстріляли російських військових, які прийшли вкрасти техніку та врожай. 

Як відомо, російські обстріли та атаки на продовольчі потужності України як великого експортера зернових та олійних, створили загрозу голоду для більш ніж 700 тисяч людей.

Росія навмисно знищує сільськогосподарську і транспортну інфраструктуру та обладнання України, спричиняючи брак пального і створюючи проблеми в усесвітньому ланцюжку постачання продовольства через блокування українських портів та розкрадання українського зерна. За словами верховного представника ЄС із питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля, РФ фактично поставила під загрозу продовольчу безпеку мільйонів людей у всьому світі.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Фотографія обкладинки: AFP

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter