Росіяни 14 годин обстрілювали Оріхів, через це травмовані жінка та двоє її дітей
“14 годин залпового вогню з реактивних систем та ствольної артилерії по Оріхову. Це майже удвічі довше, ніж триває робочий день. І майже удвічі довше, ніж більшість з нас спить вночі. Внаслідок атаки контузії отримали трирічний хлопчик Ярослав та шестирічна дівчина Олександра. Їхня мама зазнала закритої черепно-мозкової травми”, – зазначив Старух.
За його словами, усім постраждалим надано своєчасну першу медичну допомогу. Їх ушпиталено до Запоріжжя, вони отримують необхідне лікування. Стан задовільний.
Старух закликав жінок з дітьми евакуйовуватись в безпечні місця.
Також начальник ОВА повідомив, що за останні 6 годин по місту Оріхів було більш ніж 200 “прильотів”. Середня частина міста постраждала найбільше. Горить центр. Підрозділи ДСНС зробили більш ніж 18 виїздів, продовжують пожежогасіння приватної забудови.
Раніше Запорізька ОВА повідомляла, що росіяни обстріляли Оріхів запалювальними снарядами, через це у місті виникли пожежі.
Як відомо, 25 серпня унаслідок кількагодинного обстрілу Оріхова російськими окупантами загинув 17-річний хлопець. Ще одна жінка дістала поранень.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.