Росія вербує африканських жінок для роботи зі збору дронів на підприємстві в Татарстані – розслідування АР

Дата: 10 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Близько 200 жінок з Африки наразі працюють на підприємстві в особливій економічній зоні “Алабуга”, що розташована в Татарстані та є ключовим російським виробництвом безпілотників. 

Про це йдеться у розслідуванні, яке провели журналісти агентства AP.

Фото: РБК-Україна

Африканки, яких завербували для роботи в Росії, заявляють, що їх обманули, змусивши займатися збором безпілотників, які використовуються у війні проти України.

Журналісти вказують, що оголошення в соціальних мережах пропонували молодим африканським жінкам безплатний авіаквиток, грошову винагороду та “пригоди” в Європі. Необхідно було лише пройти компʼютерну гру і тест на знання російської мови, який містив 100 слів. Проте замість того, щоб пройти навчання в рамках стажування, жінки опинилися в Татарстані, де дізналися, що їхня робота полягатиме в зборі тисяч іранських ударних безпілотників для використання в Україні.

Одна з опитаних жінок пояснила, що компанія займається виключно виробництвом дронів і нічим іншим.

Працівниці постійно знаходяться під наглядом у гуртожитках та на виробництві, мають 12-годинний робочий день, а їхня заробітна плата є меншою, ніж очікувалося. Цю інформацію підтвердили ще три жінки, які також проходили опитування агенції AP.

Видання зазначає, що керівництво заводу намагається не допустити, щоб африканські жінки виїхали, хоча деяким з них, за даними видання, все ж вдалося поїхати або знайти роботу в інших регіонах Росії.

Щоб вирішити гострий дефіцит робочої сили, РФ залучає жінок у віці від 18 до 22 років з країн, таких як Уганда, Руанда, Кенія, Південний Судан, Сьєрра-Леоне та Нігерія, а також зі Шрі-Ланки.

Для цього створили онлайн-програму рекрутингу під назвою Alabuga Start. Російські чиновники відвідали понад 26 посольств у Москві для популяризації цієї програми. Згідно з рекламними оголошеннями, спочатку програма обіцяла працівникам 700 доларів на місяць, але згодом ця сума зменшилася до “понад 500 доларів”.

На фейсбук-сторінці програми повідомляється, що в першій половині цього року на роботу прийняли 182 жінок, переважно з Центральної та Східної Африки. Програма також проводить набір у Південній Америці та Азії, щоб “допомогти жінкам розпочати свою карʼєру”.

За словами прессекретарки Управління Верховного комісара ООН з прав людини Равіни Шамдасані, дії Росії можуть відповідати критеріям торгівлі людьми, якщо вербування відбувається шахрайським шляхом з метою експлуатації.

Особливу економічну зону “Алабуга” заснували у 2006 році з метою залучення бізнесу та інвестицій до Татарстану. Вона швидко розширилася після вторгнення Росії, і супутникові знімки свідчать, що частина підприємств перемкнулася на військове виробництво. Спочатку Іран відправляв безпілотники Shahed-136 до Росії в розібраному вигляді, але згодом виробництво перенесли на “Алабугу”. Наразі ця зона є головним російським заводом з виробництва дронів.

Нагадаємо, що Росія також завербувала понад 200 громадян Непалу для участі в бойових діях в Україні. Щонайменше 14 з них загинули.

Непал вимагає від Росії грошової компенсації сімʼям загиблих під час бойових дій непальців. З 14 підтверджених загиблих громадян Непалу Росія заявила, що має 12 тіл. Більшість непальців хоче кремувати тіла своїх загиблих родичів з урахуванням релігійних ритуалів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter