Росія ув’язнює хворих політв’язнів, які навіть за російськими законами не мають бути у в’язницях – правозахисниця

Дата: 02 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Російська Федерація ув’язнює навіть тих хворих громадян України та журналістів, які навіть за російськими законами не мають знаходитися у виправних колоніях.

Про це під час презентації списку причетних до переслідування та тиску на незалежних журналістів в тимчасово окупованому Криму повідомила дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, передає кореспондент видання ZMINA.

Правозахисниця Ірина Сєдова

Правозахисниця навела  приклад Амета Сулейманова, у якого хворе серце. 

“Він не має бути взагалі в тюрмі, але після рішення російського суду його етапували на територію РФ. Його цілий місяць везли з тимчасово окупованого Криму в російську колонію “Владимирський централ”, – розповіла правозахисниця.

Ірина Сєдова назвала жахливими умови етапування українських громадян. Як свідчать бранці Кремля, росіяни перевозять громадян України у дерев’яних “столипінських вагонах”. 

“У них – маленькі комірки, в яких абсолютно для людей відсутні умови. В’язнів не годують. Їх кілька днів можуть везти в такому вагоні, а потім кинути в якесь СІЗО, не дати навіть спальної білизни. Уявіть, Амет Сулейманов із хворобою серця в цих жахливих умовах цілий місяць їде до цієї колонії. І в цих колоніях для наших громадян будуть так само жахливі умови”, – сказала правозахисниця.

Правозахисники нагадали про публічний перелік злочинців, які працюють в тимчасово окупованому Криму та в Російській Федерації  й причетні до незаконного переслідування кримчан. 

Окрім незаконних “прокурорів”, силовиків так званого “управління ФСБ”, “суддів” та російських суддів, до списку увійшли представники медичних установ. Це медичні установи, які працюють при Федеральній службі виконання покарань.

Цих людей називають лікарями, хоча такими вони не є. Вони носять звання полковників та майорів внутрішньої служби. Це – злочинці. Їх вина полягає у тому, що вони заплющують очі на ненадання допомоги або дають вказівки, щоб ці фельдшери, які працюють в СІЗО та колоніях, свідомо не надавали хворим медичної допомоги. Тому що це один з елементів тортур.

Ірина Сєдова, дослідниця Кримської правозахисної групи

Нагадаємо, у жовтні 2023 року правозахисники оприлюднили прізвища 22 представників окупаційної влади, які відмовляють у лікуванні кримським політв’язням. Серед цих фігурантів чорного списку є ті, чия бездіяльність призвела до загибелі бранців Кремля Джеміля Гафарова та Констянтина Ширінга.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, окупанти в Криму незаконно ув’язнили 189 осіб: 29 – арештовано (з них 21 – кримські татари), 142 – ув’язнено (з них 102 – кримські татари), 18 – без статусу. Загалом зі 189 осіб 123 – кримські татари.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter