В Росії придумали закон, щоб покарати Україну та США за заклики повернути Крим

Дата: 15 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Очільник Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що після набрання чинності законом про прирівнювання закликів “до відчуження території РФ” до екстремізму відповідальність наставатиме і для тих, хто перебуває за кордоном.

Про це повідомляє російський Інтерфакс.

“Це особливо стосується наших українських колег. Заяви щодо Криму, які вони робитимуть, призводитимуть до покарання за законами РФ. Ми зможемо вимагати їхньої екстрадиції до нашої країни”, – сказав він.

Володін додав, що “для американських політиків, які мріяли про Росію, теж з’являється відповідальність”. У разі приїзду до РФ вони можуть бути заарештовані. Росія також, відповідно до свого закону, може вимагати їхньої екстрадиції.

Законопроєкт, у якому екстремізмом визнається порушення територіальної цілісності Росії, зокрема відчуження частини її території, внесли до Держдуми на виконання оновленої конституції, заявив голова комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков.

На підставі частини 21 статті 67 конституції встановлено, що РФ забезпечує захист свого суверенітету і територіальної цілісності. Дії, спрямовані на відчуження частини території Російської Федерації та заклики до таких дій не допускаються.

Законопроєкт Державна дума ухвалила в першому читанні. 

Нагадаємо, у лютому 2014 року в Криму з’явилися озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків. Вони захопили будівлю Верховної Ради Криму, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти та блокували дії українських військ. Росія спочатку відмовлялася офіційно визнавати їх своїми військовослужбовцями, та згодом президент країни Володимир Путін заявив, що це були російські військові.
 
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу “референдум” про статус півострова. За його результатами РФ долучила півострів до свого складу. УкраїнаЄвропейський Союз та США не визнали результатів голосування на “референдумі”.
 
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудивши дії Росії. 2014 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції №68/262 закликала всі держави, міжнародні організації та спеціальні установи “не визнавати жодних змін статусу автономії в Україні та м. Севастополя на підставі “референдуму” й утриматися від будь-яких дій або поведінки, що можуть бути інтерпретовані як визнання будь-якої зміни статусу”.
 
Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія не визнає своїх зобов’язань з міжнародного гуманітарного права відповідно до свого статусу країни-окупанта. Вона також заперечує анексію півострова та називає це “відновленням історичної справедливості”.

Український парламент офіційно оголосив датою початку тимчасової окупації Криму Росією 20 лютого 2014 року.

Українська влада, своєю чергою, домагається створення міжнародного майданчика для переговорів із приводу майбутнього повернення Криму. Напередодні МЗС України пояснило, чому в Росії результати голосування щодо змін до конституції будуть сумнівними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: