Росія повертає до України окупаційних військових, які вчиняли воєнні злочини в Бучі, – розвідка

Дата: 05 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

64 мотострілецьку бригаду 35 загальновійськової армії РФ, вояки якої чинили масові вбивства та катування мирного населення в Бучі, повернуть воювати на територію України.

Про це повідомило Головне управління розвідки.

Зруйнований танк окупаційних збройних сил РФ

Cтаном на 4 квітня ця бригада вийшла до Білорусі й перебувала поблизу міста Мозир. До 6 квітня особовий склад доправлять залізницею до російського Бєлгорода, повідомляють у відомстві.

Після дводенного відпочинку їх планують повернути до України в одну з найгарячіших точок, орієнтовно – харківський напрямок. Зазвичай російські підрозділи, що покидають зону бойових дій, отримують набагато більше часу на відновлення та відпочинок.

Українська розвідка вважає, що такий графік вказує на те, що на 64 бригаду очікують “спеціальні завдання”. Перше з них – залякування жителів населених пунктів України. Ті, хто скоював злочини геноциду в Бучі, можуть повторити це знову в інших містах.

Ще одна мета швидкого повернення 64 бригади на територію України – швидка “утилізація” непотрібних свідків. Тобто передислокація на таку ділянку фронту, де в них не буде шансів залишитися живими, щоб унеможливити надання свідчень у майбутніх судах”.

Як відомо, протягом останніх днів на Київщині від російських окупантів звільнили десятки населених пунктів й невдовзі після цього почала надходити інформація про звірства загарбників.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter