Focus.ua зазначає, що Росія вже почала кампанію з дезінформації. Станом на 3 березня сил Росії вистачило лише на те, щоб зламати низку сторінок органів місцевої влади. І розмістити там текст від, нібито, імені Зеленського про підписання мирного договору з окупантами. У тексті багато помилок. Гарний діпфейк зробити на порядок складніше.
Видання нагадує, що один із найпопулярніших діпфейків той, де 44-й президент США Барак Обама попереджає про небезпеку цієї технології. “Президент Трамп повне й цілковите лайно, – сказав у відео Обама. – Ви знаєте, я б ніколи не сказав цього”. Замість нього на відео говорив американський режисер Джордан Піл. Ролик створили за допомогою програми Fakeapp і графічного редактора Adobe After Effects.
Такий діпфейк створений технологією deep face life. На вході потрібен датасет з відео й фото двох людей: жертви діпфейку й того, хто начитає текст. Датасет знадобиться з варіативними зображеннями: під різними кутами повороту, з різною мімікою, із закритими й відкритими очима, під різним освітленням тощо.
Нагадаємо, 24 лютого президент РФ Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну. Низка українських міст зазнали ракетних та бомбових ударів, внаслідок чого, зокрема, гинуть цивільні громадяни.
Як відомо, президент Росії Володимир Путін розраховував захопити Україну за три дні. Саме такий запас провізії дали солдатам РФ.