Росія нагодувала гостей обіду в ООН котлетами по-київськи після засідання, де брехала про атаку на “Охматдит”

Дата: 10 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Після засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорювали російський ракетний удар по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві 8 липня, Росія улаштувала святковий обід, де подавали котлети по-київськи. 

Увагу на це звернув Укрінформ. 

Фото: Укрінформ

Засідання Радбезу проходило під головуванням РФ. Постійний російський представник Василь Небензя намагався не допустити Україну до засідання, втім це не вдалось. Після прослуховування фактів про атаку на дитячу лікарю “Охматдит” Небензя почав брехати щодо удару, переказуючи пропагандистські російські наративи про нібито провину української ППО.

Росія не вперше використовує майданчики ООН для поширення власної пропаганди, наприклад щодо депортацій українських дітей або так званої “русофобії” у світі. 

Святковий обід, на якому подавали котлети по-київськи, РФ влаштувала з нагоди свого головування в Радбезі у 2024-му. 

Постпред України при ООН Сергій Кислиця після засідання Радбезу сказав, що “моральна деградація російської дипломатії очевидна”. 

Нагадаємо, що Україна вже закликала світ захистити статут ООН та міжнародне право від руйнівного впливу Росії й виключити країну з ООН. 

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи під час засідання Ради Безпеки ООН у 2022-му, нагадував російським дипломатам про долю міністра закордонних справ Німеччини в 1938–1945 роках Йоахіма фон Ріббентропа: його стратили за підсумками Нюрнберзького процесу. 

Фотографія обкладинки: Seth Wenig / Associated Press

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter