Росію можуть вигнати з Ради Європи

Дата: 29 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Відмова Росії виконувати всі без винятку рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) призведе до виходу країни зі складу Ради Європи.

Про це заявив в Страсбурзі голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді, повідомляє “Європейська правда“.

Він нагадав, що країни-учасниці Конвенції з прав людини повинні обов’язкового виконувати рішення ЄСПЛ, і винятки з цього правила не передбачені.

Зокрема, обов’язковість рішень зафіксована у ст.46 Конвенції.

“Треба розрізняти: бувають складнощі у виконанні, а бувають відмови. І останні випадки – досить нечасті, їх можна перерахувати на пальцях. Але не можна недооцінювати їх”, – зазначив Раймонді.

Як відомо, Росія є єдиною країною, яка прямо заявила про відмову виконувати рішення ЄСПЛ. Там планують наділити Конституційний суд правом обирати, які рішення ЄСПЛ не будуть виконуватися. Відмова виконувати окреме рішення (про право голосу засуджених) раніше звучала також від Британії, але зрештою в Лондоні заявили, що шукають шлях виконати його.

Раймонді вважає, що офіційна відмова від виконання повинна мати наслідком вихід країни зі складу Ради Європи.

“Логіка така: або ви виконуєте статтю 46, або ні. І якщо ні, якщо ваша національна система не сприймає рішень Суду (ЄСПЛ – ред.), то врешті-решт ви не можете лишатися в цій організації. Ви не можете лишатися в системі, якщо ви заперечуєте обов’язковість рішення ЄСПЛ”, – наголосив він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: