Російський депутат хоче, щоб українські військовополонені здавали кров для солдат РФ

Дата: 21 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російський депутат від ЛДПР Сергій Леонов хоче, щоб українські військовополонені примусово ставали донорами крові для солдат РФ. 

Про це із посиланням на відповідне відео пише “Фокус”. 

Скриншот з відео

“З нагоди Дня донора та у зв’язку з подіями [війною, розв’язаною Росією] в Україні, ми не можемо не запропонувати українським військополоненим в обов’язковому порядку, якщо їм дозволяє здоров’я, стати донорами крові для наших збройних сил, для госпіталів та лікарень, де лікуються наші військовослужбовці та мирні мешканці, які постраждали у зв’язку з обстрілами [далі Леонов звинувачує у них українську армію]”, – сказав російський депутат. 

Водночас будь-які медичні маніпуляції щодо військовополонених, які не показані станом здоров’я, є воєнним злочином.

Про це зазначено у Додатковому протоколі Женевських конвенцій:

“Будь-які медичні процедури, які не показані станом здоров’я, і які не відповідають загальноприйнятим медичним стандартам, які застосовують до вільних осіб за подібних медичних обставин, щодо військовополонених заборонені”.

Практика примусового донорства була поширена в нацистських концтаборах. Так, в’язні Бухенвальду, які вижили, згадували, що у людей брали кров для солдатів вермахту, при цьому їх морили голодом і змушували працювати. Нацисти використовували як донорів і “піддослідних” для медичних експериментів військовополонених, а також дітей, захоплених на окупованих територіях.

Раніше Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова заявила про те, що Росія грубо порушує Женевську конвенцію, яка регламентує поводження з військовополоненими. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter