Російському міністру загрожує в’язниця в Україні за приєднання окупованих територій до електромережі РФ

Дата: 16 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Заочно про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також у порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї  повідомили чинному російському міністру енергетики. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Микола Шульгінов. Фото: вікіпедія

Імені підозрюваного традиційно не називають, але відомо, що мова йде про Миколу Шульгінова

Слідчі вважають, що російський посадовець, незаконно приїхавши на окуповані території, надав вказівки приєднати повітряні лінії електропередач, що входять до Об’єднаної енергетичної системи України до російської національної електричної мережі. Робив він це, “достовірно знаючи про залежність тимчасово окупованих територій АР Крим та Херсонської області від електромереж сусідніх областей України, та неможливість забезпечення в повному обсязі електроенергією цих територій від енергомережі РФ”.

Щодо висловлювань російського міністра провели експертизу, яка встановила, що вони спрямовані на заподіяння шкоди інтересам України.

Санкція інкримінованих росіянину статей передбачає покарання до 10 років тюрми, додають у СБУ. 

Нагадаємо, що російські енергетики допомагали російській армії готувати удари по енергетичній інфраструктурі України, які українські слідчі вважають однією зі складових геноциду, а в ООН – потенційним злочином проти людяності. 

Російські інженери добре знали українську енергомережу, оскільки до початку повномасштабного вторгнення вона була об’єднана з енергосистемами Росії та Білорусі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter