Російський суд відмовився пом’якшити покарання майданівцю Костенку

Дата: 22 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Кірово-Чепецький районний суд Кіровської області в Росії на засіданні 19 серпня відмовив у перегляді вироку активісту Євромайдану, кримчанину Олександру Костенку.

Про це повідомив його адвокат Дмитро Сотников.

“19.08.2016 йому (Олександру Костенку – КР) було відмовлено в заміні покарання у вигляді позбавлення волі на більш м’яке. Причина не пов’язана із законом. Згідно з роз’ясненнями Верховного Суду Російської Федерації, перелік підстав для відмови вичерпний, і в нього не входить перебування на спецобліку. Але, незважаючи на те, що характеристики були виключно позитивні, Костенку все ж не замінили покарання через спецоблік “схильний до втечі”, – написав Сотников у Фейсбуці.

На думку захисту, приводом для відмови є те, що “Костенко не йде на контакт з органами ФСБ, чого вони дуже сильно від нього домагаються”.

Сотников повідомив, що це рішення суду буде оскаржене. Адвокат додав, що його підзахисний, як і раніше, потребує операції – протезування ліктьового суглоба.

Олександру Костенку в Криму присудили 4 роки і 2 місяці тюремного ув’язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року під час “масових заворушень” у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу “Беркут”. Активіст також, як стверджують силовики, без передбаченого законом дозволу, незаконно зберігав за місцем проживання нарізний ствол.

Костенко не визнав своєї провини. Наприкінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту Костенка і винесла рішення – “залишити судові акти без зміни, призначити шляхом поглинання більш суворого менш суворим покаранням 3 роки 6 місяців позбавлення волі”.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter