Російський фонд просить Євросуд з прав людини оцінити закон “про іноземних агентів”

Дата: 16 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Російський Фонд підтримки журналістських розслідувань (відомий також як Фонд 19/29) звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на закон РФ про «іноземних агентів».

Автори звернення вважають, що закон порушує Європейську Конвенцію про захист прав людини та основних свобод, яка забороняє дискримінацію на будь-якій підставі, у тому числі, за політичними переконаннями, повідомив адвокат Ільнур Шарапов, повідомляє “Крим. Реалії”.

Повідомляється, що Фонд 19/29 був зарахований до «іноземних агентів» у червні 2015 року. Суд оштрафував організацію на 300 тисяч рублів (на той момент майже 5500 доларів США) за відмову добровільно реєструватися в переліку Міністерства юстиції Росії. Порушення закону про «іноземних агентів» суд угледів у продемонстрованому на одній з лекцій фонду відеозапису виступу російського письменника Бориса Акуніна, присвяченого проблемам російської журналістики, політиці президента Росії і майбутнього країни.

У Фонді підтримки журналістських розслідувань ці претензії називають незаконним втручанням у діяльність організації, яка була «здійснена владою на підставі неякісного закону».

У Росії закон, відомий як закон про «іноземних агентів», діє з 2012 року. Він передбачає, що неурядові організації, “які займаються політичною діяльністю”, що отримують закордонне фінансування, повинні реєструватися в спеціальному списку. У противному випадку – їх реєструють примусово і накладають штраф. Такі організації, крім іншого, зобов’язані подавати значно більш сувору звітність, а також називати себе «іноземними агентами» у всіх своїх матеріалах.

При цьому до «політичної» закон відніс досить широке коло діяльності. За повідомленнями правозахисників, зараз у списку майже 100 організацій, і абсолютна більшість з них – правозахисні, жіночі та екологічні. Також цей закон застосовували до соціологічних організаціям.

Нагадаємо, в березні правозахисники представили в ООН звіт про порушення прав людини з боку Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: