Російські тюремники не пускають Фейгіна до Сущенка

Дата: 03 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Громадський захисник українського політв’язня в Росії журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що двічі не зміг потрапити до свого підзахисного.

Про це він написав у Twitter у середу.

“Отже, тільки що мене не пустили до Романа Сущенка, хоча я був першим у черзі, під приводом, що вирок набув чинності, а я, будучи захисником за ст. 49 КПК, не можу відвідувати тепер Сущенка. Саме для цього і позбавляли мене статусу, щоб почати тиснути на Романа у в’язниці”, – заявив Фейгін.

Він підкреслив, що влада зобов’язана пускати його до Сущенка, оскільки адвокат є його представником в ЄСПЛ і як засудженого може його відвідувати згідно зі ст. 6, 34 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 46, ч. 1 ст. 48, ч. 2 ст. 45, ч. 4 ст. 15, ч. 1 ст. 17 Конституції РФ, частиною 3 ст. 47 КПК РФ.

“Незважаючи ні на що, у Романа Сущенка є незалежний адвокат, і проблему мого недопуску ми, так чи інакше, вирішимо”, – запевнив Фейгін.

Крім того, за його словами, через недопуск до Сущенка в СІЗО “Лефортово” стоїть питання про побачення журналіста із сім’єю. “Є лише усна домовленість з в’язницею про це, ніяких паперів про дату і час немає. А в понеділок Романа Сущенка вже можуть відправити на етап”, – зазначає адвокат.

Напередодні Фейгіна так само не пустили до Сущенка.

4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста винним у шпигунстві та засудив до 12 років колонії суворого режиму. Сущенко провину не визнав.

Нагадаємо, що кореспондента інформагенції “Укрінформ” у Франції Романа Сущенка у вересні 2016 року затримали в Москві під час приватної поїздки. ФСБ назвала його кадровим службовцем головного управління розвідки Міноборони України, який нібито збирав секретні відомості про діяльність російських Збройних сил і Росгвардії. Весь цей час Сущенко перебуває на території Росії під арештом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: