Російські військові за добу понад шість десятків раз обстріляли Миколаївщину
За добу російські військові 65 раз обстріляли Миколаївську область.
Про це розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.
Росіяни здійснили 57 обстрілів засобами РСЗВ і запустили вісім крилатих ракет, влучивши в автомийку, АЗС, газогін, а також у склад гуманітарної допомоги, де були товари для дітей та літніх. Дві російські ракети прилетіли туди о третій ночі.
“Вони стріляють куди попало, а звітують про ураження якихось командних пунктів. Дійшло до повідомлень про те, що ми нібито і в квартирах облаштовуємо командні пункти, що є, звісно, нісенітницею”, – розповідає про ситуацію Кім.
Внаслідок обстрілів на Миколаївщині поранення отримали двоє людей, а загалом в області 280 цивільних знаходяться у медичних закладах після атак.
Від початку повномасштабного вторгнення окупанти зруйнували або пошкодили понад 7700 об’єктів на Миколаївщині, з яких майже 5 тисяч – це об’єкти житлового фонду.
Відімкнути від енергомережі після обстрілів довелось 30 500 абонентів й досі у регіоні немає водопостачання.
“Єдиний варіант того, щоб вода з’явилась у квартирах, це успішне просування підрозділів ЗСУ у бік Херсона і звільнення від військ РФ територій, звідки раніше надходила вода до Миколаєва”, – констатує Кім.
За його словами, через війну з Миколаївщини переселились понад 24 тисячі людей.
Як відомо, у Харкові внаслідок обстрілу росіянами житлового району загинули двоє, а поранення отримали понад два десятки людей.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.