Російські військові збільшили інтенсивність обстрілів Харкова.
Про це повідомили в Харківській ОВА.
Чоловік показує свій будинок, розбомблений російськими військовими. Фото: Efrem Lukatsky / Associated Press
Обстрілюють Харків з “Градів”, “Смерчів” та “Ураганів”. Минулої доби рятувальники 11 разів виїжджали на гасіння пожеж, спричинених обстрілами російських військових. Одні з найбільших виникли в Московському районі, де горіли 10 гаражів на площі близько 300 квадратних метрів, а також у Київському, де горіла адмінбудівля площею 2 тисячі квадратних метрів.
“Ми розуміємо відстань (з якої стріляють російські військові. – Ред.): від 20 км, 35–40 км. Вони вражають виключно по цивільних, житлових районах. Обстріли почастішали до центральних районів міста, не лише Північна Салтівка”, – розповів голова тамтешньої ОВА Олег Синєгубов.
Харків’ян, які лишились у місті, закликають максимально перебувати в укриттях та без нагальної потреби не виходити на вулицю.
“Не створюйте черг, не збирайтеся великими групами людей, зараз це дуже небезпечно”, – каже Синєгубов.
До великодніх свят у місті спільно з військовими мають розробити план безпекових заходів, а тому людей просять з розумінням поставитися до обмежень.
Міська влада в Харкові заявляла про пошкодження або повне знищення 1937 об’єктів, більша частина з яких – це житлові будинки.
Напередодні в харківському екопарку знайшли тіла працівників, яких розстріляли російські військові.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.