Російські війська випустили по одній з громад Сумщини понад 70 снарядів, є жертви
За день 6 листопада російські війська випустили по Ворожбянській громаді на Сумщині понад 70 снарядів з реактивної системи залпового вогню та ствольної артилерії. Унаслідок обстрілу загинула одна жінка, ще одна отримала поранення.
Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
“По Ворожбянській громаді з Росії за день прилетіло 72 (!) снаряди… На жаль, маємо смертельний випадок. Осколком убило місцеву 62-річну жительку, яка під час обстрілу була на городі. Снаряд розірвався якраз за кілька метрів від неї. Ще одна місцева жителька поранена”, – йдеться у повідомленні.
Живицький повідомив, що опівдні ворог гатив по Ворожбянській громаді зі ствольної артилерії. “Прильоти” були на вулицях, на подвір’ях місцевих мешканців, були й прямі попадання в будівлі.
Згодом цю ж громаду обстріляли ще й з реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).
“Дуже пошкоджені 3 приватні будинки. Від однієї оселі мало що вціліло. Також зруйновані літня кухня, лазня та сараї. Пошкоджені електромережі та осколками побиті газові труби. На місці працюють аварійні бригади. Снаряди також розривалися біля багатоквартирного будинку. Три квартири пошкоджені: вибиті вікна, вирвані віконні рами, двері”, – написав очільник Сумської ОВА.
Живицький також повідомив, що у неділю російські обстріли пошкодили залізничну інфраструктуру на ділянці між Сумами та Конотопом.
Як відомо, у жовтні російські військові атакували Сумську область за допомогою безпілотника. Внаслідок вибуху гранати, яку скинув дрон, загинула 41-річна жінка.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.