Російські ракети пошкодили 11 важливих інфраструктурних об’єктів в Україні: де немає світла

Дата: 10 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Внаслідок масованої російської ракетної атаки 10 жовтня пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у восьми регіонах і місті Києві.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Фото: пресслужба прем’єр-міністра

За його словами, російські терористи сьогодні завдають масованих ракетних ударів по мирних українських людях, цивільній та критичній інфраструктурі:

“Станом на 11:00 пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у восьми регіонах і місті Києві. Зараз частину областей знеструмлено. Потрібно бути готовими до тимчасових перебоїв зі світлом, водопостачанням, зв’язком”.

“Енергообʼєкти – по всій країні. Київщина і Хмельниччина, Львів і Дніпро, Вінниця, Франківщина, Запоріжжя, Сумщина, Харківщина, Житомирщина, Кіровоградщина, південь. Вони прагнуть паніки й хаосу, хочуть знищити нашу енергосистему. Вони безнадійні”, – заявив президент України Володимир Зеленський.

Зокрема, відомо, що відсутнє електропостачання в центрі Львова, майже у всіх районах Полтави, частині районів Києва, у Кривому Розі, Кременчуці та Харкові.

“У Тернівському та частково Покровському районах міста немає електрики та води через руйнування об’єкта енергетичної інфраструктури. Попередні висновки обстеження – десь включимо швидко, десь – довше, алгоритм зрозумілий, план ліквідації аварії введений у дію”, написав голова Дніпропетровської ОВА Олександр Вілкул.

У Львові через відсутність електроенергії тимчасово зупинено роботу ТЕЦ. Гаряча вода не подається, частина міста без електроенергії, не працює третина світлофорів, повідомив Садовий.

Відсутнє світло та вода в більшості районів Харкова, повідомив мер Ігор Терехов.

Унаслідок ракетних ударів у Хмельницькому відсутнє світло, вода та тимчасово зупинено роботу електротранспорту. Про це повідомляє мер міста Олександр Сімчишин.

“Під час останньої повітряної тривоги ворог завдав три удари по об’єктах енергетичної інфраструктури в Кременчуцькому районі. Всі служби працюють над відновленням”,повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що російська армія вночі та зранку 10 жовтня завдала масованого ракетного удару по багатьох регіонах України, зокрема Києву та Київщині, Запоріжжі, Полтавщині, Дніпру та Дніпропетровщині, Львову, Миколаєву, Тернополю та Хмельницькому, Житомирщині та Сумщині (дані станом на 12.30). Є загиблі та потерпілі.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter