Російські окупанти, які грабували квартири у Ірпені, потрапили на запис камери спостереження

Дата: 10 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російські окупанти, які грабували квартири мешканців Ірпеня, потрапили на запис однієї з камер спостереження. 

Відео виклало УНІАН. 

Скріншот відео

Росіян зафільмувала одна з камер, що встановлена у ЖК “Синергія”. Деякі з жителів цього комплексу перебували у ньому до кінця березня. Допис про евакуацію родин звідти можна знайти на сторінці у фейсбуку мера Ірпеня Олександра Маркушина.

Близько 140 жителів “Синергії” та низки інших ЖК росіяни тримали у заручниках близько тижня, коли увійшли в Ірпінь. 

“Там були безчинства, і ґвалтування жінок, і мародерство, виламували двері, людей тримали в підвалі… Ми чули й бачили фотографію того, хто ґвалтував. Його прізвище Богданов. Через декілька днів з’явилася інформація, що його наші військові затримали”,розповідала жителька Ірпеня Людмила

Чимало російських військових, які вчиняли злочини на Київщині, вже вдалось ідентифікувати, зокрема, завдяки записам з камер спостереження. За словами очільника Міністерства цифрової трансформації Михайла Федорова, допомагають у цьому процесі технології з розпізнавання обличчя та штучний інтелект:

“На сьогодні технології дають змогу знайти кожного, хто хоча б один раз потрапив в об’єктив. А враховуючи те, як вони (російські військові. – Ред.) люблять викладати фото в інтернеті та кількість камер у містах і домівках, то це питання дуже швидко вирішимо”.

Технологія розпізнавання облич, яку нещодавно створили українські айтівці, допомагає й ідентифікувати тих російських загарбників, тіла яких влада РФ лишила в Україні. Завдяки їй вдалось розпізнати особи понад 580 окупантів. Інформацію про їхню смерть повідомляють родичам у Росію. 

Нагадаємо, що про чисельні факти мародерств російських військових було відомо й до звільнення від окупантів Київщини. Після деокупації регіону проєкт “Беларускі Гаюн” опублікував спочатку тригодинний запис з онлайн-камер російської кур’єрської служби “CДЕК” у білоруському Мозирі, на якому загарбники відправляють награбоване додому. Згодом виклали й персональні дані мародерів.

Нині пранкери дзвонять їх родинам, аби повідомити про ці вчинки. Щонайменше три записи таких розмов ви можете послухати за цими покликаннями – 1, 2, 3

Розграбування – один із семи типів воєнних злочинів, до яких найчастіше вдаються російські військові в Україні. 

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter