Російські окупанти, які грабували квартири у Ірпені, потрапили на запис камери спостереження
Російські окупанти, які грабували квартири мешканців Ірпеня, потрапили на запис однієї з камер спостереження.
Відео виклало УНІАН.
Росіян зафільмувала одна з камер, що встановлена у ЖК “Синергія”. Деякі з жителів цього комплексу перебували у ньому до кінця березня. Допис про евакуацію родин звідти можна знайти на сторінці у фейсбуку мера Ірпеня Олександра Маркушина.
Близько 140 жителів “Синергії” та низки інших ЖК росіяни тримали у заручниках близько тижня, коли увійшли в Ірпінь.
“Там були безчинства, і ґвалтування жінок, і мародерство, виламували двері, людей тримали в підвалі… Ми чули й бачили фотографію того, хто ґвалтував. Його прізвище Богданов. Через декілька днів з’явилася інформація, що його наші військові затримали”, – розповідала жителька Ірпеня Людмила.
Чимало російських військових, які вчиняли злочини на Київщині, вже вдалось ідентифікувати, зокрема, завдяки записам з камер спостереження. За словами очільника Міністерства цифрової трансформації Михайла Федорова, допомагають у цьому процесі технології з розпізнавання обличчя та штучний інтелект:
“На сьогодні технології дають змогу знайти кожного, хто хоча б один раз потрапив в об’єктив. А враховуючи те, як вони (російські військові. – Ред.) люблять викладати фото в інтернеті та кількість камер у містах і домівках, то це питання дуже швидко вирішимо”.
Технологія розпізнавання облич, яку нещодавно створили українські айтівці, допомагає й ідентифікувати тих російських загарбників, тіла яких влада РФ лишила в Україні. Завдяки їй вдалось розпізнати особи понад 580 окупантів. Інформацію про їхню смерть повідомляють родичам у Росію.
Нагадаємо, що про чисельні факти мародерств російських військових було відомо й до звільнення від окупантів Київщини. Після деокупації регіону проєкт “Беларускі Гаюн” опублікував спочатку тригодинний запис з онлайн-камер російської кур’єрської служби “CДЕК” у білоруському Мозирі, на якому загарбники відправляють награбоване додому. Згодом виклали й персональні дані мародерів.
Нині пранкери дзвонять їх родинам, аби повідомити про ці вчинки. Щонайменше три записи таких розмов ви можете послухати за цими покликаннями – 1, 2, 3.
Розграбування – один із семи типів воєнних злочинів, до яких найчастіше вдаються російські військові в Україні.