Ілюстративне зображення
“В Осокорівці окупанти декілька днів тому викрали і вивезли в невідомому напрямку старосту села Кунця Сергія Івановича, який розвозив соціальний хліб для населення. Його тримають вже декілька днів. Про його місце перебування нічого не відомо“, – йдеться у повідомленні.
За інформацією Генштабу ЗСУ станом на 18 годину 6 квітня в результаті наступальних дій підрозділів ЗС України ворог втратив контроль над населеним пунктом Осокорівка.
Як повідомляє видання, на окупованих територіях російські загарбники викрадають мирних жителів області, серед яких – журналісти, керівники громад, депутати, активісти. Окупанти тримають викрадених людей у тюремних камерах у Херсоні. Доля багатьох мирних громадян невідома вже багато днів.
Міжнародний комітет Червоного Хреста закликають направити представників для надання гуманітарної допомоги незаконно затриманим мирним громадянам у Херсонській області, фіксації місця їхнього перебування і сприяння припиненню тортур та якнайшвидшому звільненню з тюремних камер.
Нагадаємо, як повідомляє ГО “Євромайдан SOS” з початку нової російської агресії проти України 24 лютого 2022 року на тимчасово окупованих територіях зникли 215 осіб, з них звільнені 72, четверо людей знайдені мертвими.
Як відомо, коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.