Російське вторгнення наблизило 70 мільйонів людей до смерті від голоду – ООН

Дата: 16 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі заявив, що світ зіткнувся з “глобальною надзвичайною ситуацією безпрецедентного масштабу”, коли близько 345 мільйонів людей можуть наблизитись до голодної смерті, з них 70 мільйонів – через війну в Україні.

Про це повідомляє інформаційне агенство Associated Press.

Фото з відкритих джерел

“Те, що було хвилею голоду, тепер стало цунамі голоду”, – сказав Девід Бізлі.

До загострення продовольчої кризи у світі, за його словами, призвело російське вторгнення в Україну 24 лютого. Він зазначив, що розв’язана Росією війна призвела до різкого зростання витрат на їжу, паливо та добрива, що наблизило 70 мільйонів людей до голодної смерті.

Попри підписану в липні угоду, яка дозволяє транспортувати українське зерно з трьох чорноморських портів, що були заблоковані Росією, і продовження спроб повернути російські добрива на світові ринки, цього року існує реальний і небезпечний ризик численних голодоморів.

“І у 2023 році поточна криза цін на продовольство може перерости в кризу доступності продовольства, якщо ми не вживемо заходів”, – додав він.

Глава продовольчої програми ООН, зокрема, звернув особливу увагу на ситуацію в Ємені. Він заявив, що війна в Україні розпалює інфляцію в цій країні, яка на 90% залежить від імпорту продовольства.

За його словами, після понад сім років громадянської війни в Ємені “приблизно 19 мільйонів людей – шість із 10 – відчувають гостру продовольчу нестачу, приблизно 160 тисячам людей загрожує катастрофа, а 538 тисяч дітей страждають від серйозного недоїдання”.

Нагадаємо, що ще в липні ООН виказувала занепокоєння, повʼязане з погіршенням ситуації із продовольством в Україні. За даними організації, кожен третій українець так чи інакше страждає від нестачі харчів.

Відомо, що Росія навмисно знищує сільськогосподарську і транспортну інфраструктуру та обладнання України, спричиняючи брак пального і створюючи проблеми в усесвітньому ланцюжку постачання продовольства через блокування українських портів та розкрадання українського зерна. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: