Російська пропаганда поширює відео, де молодь з окупованих територій висловлює підтримку бєлгородцям

Дата: 29 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Щоб інтегрувати молодь окупованих регіонів України в загальноросійський простір, окупаційна влада залучила їх до участі в акції на підтримку мешканців Бєлгорода та навколишніх населених пунктів.

Про це ZMINA дізналася, досліджуючи пропагандистський медіапростір.

Молодь з окупованої території Запорізької області. Джерело: тг-канал

Днями в пропагандистському телеграм-каналі “Росмолодёж.Добро” оприлюднили відеозвернення на підтримку людей з Бєлгорода, записане від імені молодих людей з окупованих Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей. На іншому ресурсі росіяни написали, що молоді люди з окупованих територій долучилися до акції, тому що “молодь з нових регіонів Росії як ніхто знає, що означає жити під обстрілами українських бойовиків”. 

“Зараз нас випробує непроста пора, коли ворог намагається знищити нашу віру в майбутнє. Ми не залишимо вас наодинці в цей непростий момент”, – каже одна з учасниць звернення, титрована як дівчина з окупованої Луганщини.

А хлопець, підписаний як мешканець Херсонської області, говорить: “Вся Росія цими днями душею з Бєлгородом”.

За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, росіяни всіляко асимілюють підлітків на окупованих територіях. Тому вони вивозять дітей та молодь на територію РФ на культурні та спортивні заходи з метою максимально забезпечити комунікацію між українськими та російськими однолітками. 

“Також росіяни значно збільшили кількість зустрічей школярів із представниками слідчого комітету РФ, окупаційної поліції, учасниками СВО, проводячи так звані уроки “мужності та патріотизму”, – додає Соболевський.

Як відомо, 22 травня легіон “Свобода Росії” та Російський добровольчий корпус заявили, що зайшли на територію Росії. Згодом у мережі почали з’являтися відео, на яких видно пожежу нібито на прикордонному пункті Федеральної служби безпеки Росії та ймовірний заїзд танка до Бєлгородської області.

У легіоні “Свобода Росії” запевнили, що створюють у Бєлгородській області “демілітаризовану зону”, щоб перешкоджати росіянам з цієї території обстрілювати Україну.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк запевнив, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій у Бєлгородській області Росії 22 травня.

Речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що 22 травня в Бєлгородській області Росії Російський добровольчий корпус та легіон “Свобода Росії” почали операцію, в якій беруть участь лише громадяни Росії.

Він наголосив, що сили безпеки й оборони України визволяють українську територію, щоб вийти на міжнародно визнані кордони України зразка 1991 року.

Юсов пояснив, що легіон “Свобода Росії” та РДК розпочали операцію зі звільнення Росії від режиму Путіна з метою створення певної смуги безпеки для захисту українського цивільного населення.

Як раніше писала ZMINA, за два роки окупації та 10 років російської пропаганди діти з тимчасово окупованих регіонів Донецької та Луганської області вже самі розповідають про злих укропів, які хочуть їм нашкодити, а також про утиск російської мови, нацистів і Бандеру. Тобто транслюють усі наративи російської пропаганди.

Також росіяни використовують дітей з окупованих територій для поширення своїх наративів у Білорусі.

А до 9 травня окупанти з так званої комісії захисту прав неповнолітніх влаштували пропагандистські уроки для учнів початкової школи на окупованих українських територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter