Росія “загубила” в списку на обмін 80 полонених українців

Дата: 23 Травня 2019
A+ A- Підписатися

З російського списку полонених українців зникли прізвища 80 людей. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Євген Марчук, який до 19 травня був представником України в Тристоронній контактній групі.

За словами Марчука, ситуація зі “зниклими” українцями стала відома, коли обидві сторони обмінялися списками заручників. 

“Принцип обміну заручниками “всіх на всіх” Україна підтримує. Але що виходить: обмінялися списками. Ми передали “туди” по відповідній процедурі за участю ОБСЄ і Міжнародного Червоного Хреста детальний список на 107 осіб, про яких ми точно знаємо, що вони живі, і навіть знаємо, де вони там перебувають. Але нам через якийсь час з того боку відповідають, що “вони” встановили тільки 27 осіб. А про інших наших 80 чоловік нічого не знають, і вони їх не знайшли”, – розповів він. 

Однією з причин “зникнення” 80 полонених Марчук називає імовірні катування, які до них могли застосувати російські силовики, та сліди від них. 

“На мій погляд, це може бути пов’язане тільки з одним. Більшість із цих 80 наших могли бути піддані важким тортурам, і сліди цих тортур зразу ж видимі. А це Гаага. Інших причин я не бачу. Чи, наприклад, інший прийом: представники ОРДЛО кожен раз включають до своїх списків на обмін “всіх на всіх” осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, які не мають жодного відношення до війни на Донбасі, а вчинили ці злочини під час подій на Майдані (спецназ “Беркуту”), чи 2 травня в Одесі, чи вчинили теракти в Харкові та Запоріжжі. Це тільки дуже маленька особливість процесу обміну заручниками. А з цим процесом тісно пов’язана ще і проблема з тими, що пропали безвісти. А це сотні осіб”, – ділиться своїми роздумами Марчук. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: