Росія надіслала інформацію про стан Сенцова без підтвердження – Омбудсман

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Російська Федерація надіслала Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова без документів, які це підтверджують.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Омбудсмана.

Зазначається, що лист про стан здоров’я надіслав голова ради при президентові Росії Михайло Федотов.

“Михайло Федотов запевняє, що Олег Сенцов знаходиться під диспансерним наглядом медиків через хворобу опорно-рухового апарату. Сьогодні 138-й день, як український політв’язень протестує. У зв’язку з голодуванням за ним встановлено індивідуальний динамічний медичний нагляд”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з 8 червня Олег Сенцов отримує харчову лікувальну суміш, щоденну інфузійну терапію. Денісова висловила побоювання щодо правдивості наданої інформації.

“Цей лист надіслали без жодного додатку. Медична довідка змогла б переконати, що з Олегом все добре. Саме тому Людмила Денісова наполягає на створенні незалежної комісії лікарів, яка надасть свої висновки у письмовому вигляді”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що останній консиліум медиків Лабитнангської міської лікарні відбувся 12 вересня. Тоді лікарі оцінили стан здоров’я Олега як стабільний, без негативної динаміки.

Наступний огляд стану здоров’я Олега Сенцова мають провести до 3 жовтня. Тоді знову збереться консиліум лікарів Лабитнангської міської лікарні.

Олег Сенцов – український режисер, засуджений у Росії на 20 років за звинуваченням у підготуванні терактів в окупованому Криму. Свою провину він не визнає. 14 травня Сенцов оголосив голодування з вимогою випустити з російських в’язниць всіх українських політв’язнів. Він неодноразово заявляв, що буде тримати голодування “до кінця”.

З вимогою до Росії негайно звільнити Сенцова останніми місяцями виступили понад 100 діячів світової культури, а також влада США і представники Євросоюзу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: