Росія запроваджує вибіркове правосуддя – МЗС України

Дата: 15 Липня 2015
A+ A- Підписатися

“Вибірковим правосуддям” і “уникненням від відповідальності” вважає Міністерство закордонних справ України постанову Конституційного суду Росії про пріоритетність норм російської Конституції.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Росія може відмовитися виконувати “спірні” рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), якщо так вирішить Конституційний суд РФ. Конституційність рішень ЄСПЛ розглядатиметься на підставі звернення державних органів Російської Федерації.

МЗС України розцінила цю постанову як “цілеспрямований удар по системі захисту прав людини як в Російській Федерації, так і на європейському континенті в цілому”.

“Прагнення російської влади дискредитувати контрольний механізм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод має на меті, серед іншого – уникнути відповідальності за серйозні і масові порушення прав людини в окупованому Криму і на окупованому Донбасі. Розуміючи, що жертви російської агресії і правового свавілля можуть добитись справедливості у Страсбурзі, російські чиновники зробили все для того, щоб заблокувати виконання рішень Європейського суду з прав людини і створити замкнутий цикл відтворення власної безкарності”, – йдеться у зверненні МЗС.

Російська держава запроваджує вибіркове правосуддя і позбавляє об’єктивного, неупередженого і відповідального судового захисту мільйони осіб, що звертаються до Суду за захистом своїх прав, переконані в МЗС.

МЗС України нагадало російській стороні, що відповідно до пункту 1 статті 46 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод договірні сторони зобов’язуються виконувати остаточні рішення Європейського суду з прав людини у будь-яких справах, у яких вони є сторонами. 

“Відмова Російської Федерації забезпечувати виконання рішень ЄСПЛ, поряд із прийняттям репресивного законодавства щодо «іноземних агентів», запровадженням цензури у ЗМІ та в Інтернеті, обмеженням свободи мирних  зібрань, ігноруванням прав національних та інших меншин свідчить про широкомасштабний наступ російської влади на демократію, права людини і верховенство права в Росії”, – йдеться в повідомленні.

МЗС України закликало Раду Європи дати адекватну відповідь на дії Російської держави, поновити політичний моніторинг виконання Росією своїх обов’язків і зобов’язань перед Радою Європи. Також на думку МЗС України, постанова Конституційного суду РФ має бути оцінена Венеціанською комісією на відповідність європейським принципам та стандартам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: