Росія відхилила всі пропозиції з передачі кримських в’язнів в Україну – Лутковська

Дата: 26 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська каже, що Офіс її колеги в Росії відхилив усі пропозиції про передачу громадян України з в’язниць анексованого Криму.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана. 

Напередодні російська Омбудсман Тетяна Москалькова заявила, що українська сторона відмовляється приймати цих громадян.

На що Валерія Лутковська припустила, що новопризначена Омбудсман ще не встигла розібратися у цьому питанні.

“Ймовірно, пані Москалькова ще не ознайомилася з усіма деталями щодо наших ініціатив, в тому числі із залученням міжнародних організацій, які ми вже два роки пропонуємо реалізувати, аби передати осіб, які перебувають в місцях несвободи на території окупованого Криму”, – йдеться у заяві Валерії Лутковської.

Вона нагадала, що “пропозиції були відхилені попередницею пані Москалькової, Еллою Памфиловой, або пропонувалося застосування неприйнятних норм міжнародного права, використання яких означало б визнання Україною юрисдикції Росії в Криму”.

Валерія Лутковська зауважує, що ситуація ускладнюється, оскільки більшість в’язнів під примусом прийняли громадянство Росії і у подальшому переміщені у віддалені регіони Росії.

При цьому вона привітала “усвідомлення представниками РФ, що утримувати громадян України на території незаконно окупованої АР Крим – негуманно”.

Український Омбудсман висловила свою повну готовність почати активні дії задля переміщення ув’язнених з території окупованої Автономної республіки Крим.

“Користуючись нагодою, повторно висилаю проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України”, – заявила вона.

Раніше повідомлялось, що українські правозахисники зачитали лист кримських в’язнів, у якому вони просять перших осіб держави знайти способи їхнього повернення на материкову Україну.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: