Ромські активісти створюють мережу правозахисників по всій Україні

Дата: 26 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Створення та розширення мережі правозахисників з ромських питань стало метою цьогорічної Всеукраїнської школи з прав людини для молодих активістів ромських громад, яка вже третій рік поспіль проводить тренінги для учасників з усієї України.

Як повідомили у громадській організації МАRТ, для розширення мережі цього року до навчання були запрошені не лише стипендіати та випускники Ромського освітнього фонду, а й представники громадських організацій, які працюють на захист прав та інтересів ромського населення.

Школа проходила з 19 по 25 вересня.

Під час навчання учасники ознайомились з темами еволюції та філософії прав людини, розглянули механізми їх захисту на різних рівнях, й навіть встигли уявити себе у ролі суддів під час розгляду реальних справ, що потрапили до Європейського Суду.

Особливе місце в програмі організатори і тренери присвятили темі заборони дискримінації. Адже, нажаль, саме ромська громада зазнає значного негативного впливу від цього явища і в сучасному суспільстві, і в минулому. І часом це стає причиною катастрофічних наслідків.

Під час завершальної частини школи учасники напрацьовували плани спільних ініціатив на локальному, а можливо, навіть регіональному рівні в сфері захисту прав людини.

Своїми знаннями та досвідом з ромськими активістами вже поділилися Руслана Бурова (Громадська організація “MART” (Чернігів, Україна), координатор проекту “Школа з прав людини для розвитку мережі ромських молодих правозахисників”), Сергій Буров  (координатор Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”), Олександр Войтенко – (Громадська організація “MART” (Чернігів, Україна), тренер Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”), Андрій Кінаш (Громадська організація “MART” (Чернігів, Україна), тренер Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”), Андрій Палуда (тренер з застосування технології форум театру, правозахисний центр “Вясна” (Білорусь)), Альона та Марина Казанські (Громадська організація “Романо дром” (Чернігів, Україна)), Павло Пархоменко (суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області), та Владислав Петров (ГС “Українська Гельсінська спілка з прав людини” (Київ, Україна)).

Враховуючи те, що багато хто з учасників школи вперше побував у Чернігові, звичайно ж, була передбачена і екскурсія стародавнім містом, а також візит до Освітнього дому прав людини в Чернігові. Освітній дім є особливим місцем для ГО “МАRT” – однієї з організацій-засновниць спілки та освітнього центру. Також він є чудовим прикладом, як за допомогою мережі однодумців і партнерства можна реалізувати проект, що створив освітній простір, відомий не тільки в Україні, а й за її межами. Це той досвід, яким не можна було б не поділитися з учасниками школи.

Корисним для учасників школи стала зустріч  із активістами правозахисних організацій України. Адже для молодого активіста дуже важливо розширити сферу знайомств, почути як починали свій шлях успішні правозахисники та правозахисні організації України, дізнатись про їх діяльність. На Школу завітали: Юлія Красільникова – (громадянська ініціатива допомоги жителям Східної України та Криму “ВостокSOS), Олексій Біда – (ГС “Українська Гельсінська спілка з прав людини” (Київ, Україна), координатор моніторингових місій), Валентина Потапова (громадська організація “Центр громадянської просвіти “Альменда”), Дінара Касимбекова (громадська організація “Центр інформації про права людини”) та Борис Кондратюк (голова правління ГО “Закарпатська громада”).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter