РНБО припинила переміщення вантажів через лінію зіткнення на Донбасі

Дата: 15 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення на Донбасі.

Про це повідомив Секретар РНБО України Олександр Турчинов за результатами засідання Ради, повідомляє сайт РНБО.

“Констатуючи різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств, розташованих на території окремих районів Донецької та Луганської областей, усвідомлюючи загострення загроз економічній і енергетичній безпеці України, спровоковане свідомими діями терористів, та враховуючи те, що РФ почала на державному рівні визнавати “документи” самопроголошених республік, з метою захисту прав і свобод громадян України та забезпечення національної безпеки України РНБО вирішила: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення”, – сказав Турчинов після закінчення засідання.

За його словами, Кабінету Міністрів України доручено невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на  економіку та бюджет країни та вжити заходів щодо їх мінімізації.

“Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національній гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними і автомобільними шляхами та створити умови для залучення громадського контролю щодо виконання цього рішення”, – додав Секретар РНБО України.

Турчинов також заявив журналістам, що з 13:00 години середи всі авто і залізничні шляхи до лінії розмежування будуть перекриті, передає Українська правда.

Водночас президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО заявив, що пробні ешелони з українським вугіллям з окупованих територій вже пішли в Російську Федерацію, передає Економічна правда.

“Через сотні неконтрольованих Україною кілометрів українсько-російського кордону вони легко можуть отримати все, що їм треба, – із Російської Федерації. І так само продати туди все, що їм треба”, – сказав Порошенко.

Президент також висловив думку, що за півтора місяці блокадники не наблизили, а віддалили перспективу повернення цих районів. “Не посилили, а послабили вплив України по той бік лінії зіткнення”, – вважає Порошенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: