Резолюція комітету ООН забороняє Росії брати кримчан в армію – Клімкін

Дата: 18 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Резолюція, ухвалена третім комітетом ООН щодо порушення Росією прав людини в окупованому Криму забороняє РФ призивати мешканців півострова до лав збройних сил.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час години запитань до уряду, розповідаючи про рішення комітету щодо резолюції, передає Українська правда.

“Хочу окремо наголосити, що резолюція наголошує на забороні призову до збройних сил країни окупанта на окупованій території”, – сказав він.

“Там також міститься заклик до країни-окупанта у відповідності до міжнародного права гарантувати безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародних правозахисних механізмів”, – додав він.

Як відомо, Росія після нетривалого мораторію, почала призивати мешканців Криму до армії. Росія також не дає дозволу місії ООН з прав людини потрапити у Крим.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 15 листопада схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

В документі засуджуються масові порушення прав людини в окупованому Криму і міститься заклик до Росії як держави-окупанта дотримуватися своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом.

У резолюції також наголошується необхідність звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України та скасування рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Документ закликає Росію надати міжнародні правозахисні механізми, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: