Реформи в Україні проводяться для тих, кого ще немає – Федорін

Дата: 01 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Основними напрямками реформ мають стати боротьба з корупцією та скорочення витрат і функцій державного апарату.

Як повідомляє кореспондентка Центру інформації з прав людини, так вважає Володимир Федорін, співзасновник Центру вільної економіки ім. Кахи Бендукідзе.

За його словами, Україна не здійснила реформаторський “бліцкриг”, на який багато хто сподівався. Це сталося тому, що ані в 2014 році, ані зараз не поставлений діагноз економіці, який заслуговує на довіру.

“На наш погляд, діагноз полягає в тому, що Україна при її рівні соціального та економічного розвитку не може собі дозволити такої великої держави. У цьому році Україна отримає з міжнародних джерел від 10 до 15 мільярдів доларів допомоги при ВВП близько 100 мільярдів доларів. Виходить , що країна існує тільки тому, що вона підключена до апарату штучного дихання. Країна ніяк не може почати жити за свій рахунок“, – сказав експерт.

За його словами, без скорочення державних витрат, перегляду підходів до формування бюджету в Україні відбудеться “фінансовий Чорнобиль“.

Федорін процитував слова українського економіста Олександра Пасхавера, який сказав, що реформи в Україні повинні полягати не в ремонті, а в заміні платформи.

На думку Федоріна, один з успішних прикладів реформи – реформа поліції, яка не вимагала якихось спеціальних комунікаційних зусиль.

Він зазначив, що в Одесі команда Саакашвілі запропонувала зміни в трудовому законодавстві і міграційній політиці, що допоможе залучити інвесторів.

З приводу того, чи є збройний конфлікт на Донбасі перешкодою для реформ, експерт зазначив, що це неочевидно – війна цілком може стати двигуном змін.

Він зазначив, що зацікавлені в реформах кола ще не проявилися, а групи впливу заважають впровадженню змін.

“Серйозні, радикальні, глибокі реформи часто, якщо не завжди, проводяться в інтересах тих, кого ще немає – іноземних інвесторів, і тих, хто не відкриває свій бізнес тут, а їде зі своїх Броварів до Нью-Йорку. Їх ще немає, натомість є групи інтересів, і це в основному ті привілейовані групи, які заважають рости України, заважають з’являтися новим явищам“, – говорить Федорин.

Основною причиною того, що реформи не рухаються, він вважає відсутність конкретної групи людей, які оголосять своїм завданням звільнення громадян від непосильного тягаря держави.

На перший план, на думку Федоріна, повинні вийти такі напрямки, як боротьба з корупцією і скорочення витрат і функцій державного апарату.

Нагадаємо, раніше Центр інформації про права людини повідомляв, що для дерегуляції в Україні потрібно переглянути приблизно 30 тисяч регуляторних актів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: