Радник Зеленського Литвин забороняє чиновникам і силовикам говорити з журналістами: розслідування УП

Дата: 10 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

За даними УП, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин спускає “заборони” для силовиків і чиновників на спілкування із журналістами “Української правди”.

Про це пишуть журналісти у статті “Нові люди в старому Офісі. Хто і чим тепер займається на Банковій”.

Дмитро Литвин і Володимир Зеленський. Фото: Сергія Лещенка з телеграму

За їхніми словами, саме Литвин є тією людиною, яка опускає по владній вертикалі заборону для чиновників та силовиків спілкуватись із “Українською правдою”, ділитися з нею інформацією чи й просто ходити на інтерв’ю та івенти.

“Литвин віднедавна викреслює УП зі списків запрошених редакцій на зустрічі з президентом. Саме він телефонує з криками до людей, які ігнорують ці заборони”, – пишуть журналісти. 

Додамо, що Дмитро Литвин – у минулому журналіст і політичний експерт. Із Зеленським він був знайомий ще з часу зйомок “Слуги народу”, а в медійну команду на Банкову потрапив більш як за рік до вторгнення. Він займався “темниками” для “слуг”, вважають журналісти. 

Після початку повномасштабного вторгнення Литвин виявився єдиним із технічної частини медійної команди, хто фізично був поруч і міг записувати за президентом тези для його промов.

Журналісти стверджують, що він опинився на “Об’єкті №1”, провів із президентом найважчі перші дні російського вторгнення і вийшов із бункера уже основним спічрайтером Зеленського.

З часом основні медійники ОП Юрій Костюк та Кирило Тимошенко поступово випали з команди, а вплив Литвина виріс.

На початку вересня президент призначив його офіційним радником з питань комунікацій.

У діях радника, вважають розслідувачі, наявні ознаки злочинів за кількома статтями Кримінального кодексу України: стаття 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), стаття 353 (самовільне присвоєння владних повноважень), можливо, стаття 364 (зловживання владою або службовим становищем), врешті стаття 344 (втручання у діяльність державного діяча).

Нагадаємо, раніше редакція УП заявила про системний тиск із боку Офісу президента та пообіцяла наслідки для причетних. 

Згодом “Медіарух”, до якого входять українські журналісти та медійні організації, закликав Президента України Володимира Зеленського негайно вжити заходів для припинення тиску на медіа з боку будь-яких держслужбовців чи радників, гарантувати прозорість та відкритість державних органів до спілкування з журналістами, а також надавати медіа безперешкодний доступ до інформації, яка є важливою для суспільства. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter