Рада суддів протидіє оновленню суддівського корпусу

Дата: 21 Вересня 2016
A+ A- Підписатися
 
Припинення повноважень судді після закінчення п’ятирічного терміну не є підставою для розірвання трудових відносин.
 
За таке рішення проголосувала Рада суддів України, передає Громадське радіо.

“Закінчення п’ятирічного строку, на який було призначено суддю до набранням чинності законом “Про судоустрій і статус суддів” від 2 червня 2016 року, не є законодавчо визначеною підставою для прийняття головами судів рішення про припинення трудових відносин із суддею шляхом видання відповідного наказу” – йдеться у рішенні Ради.

У своєму рішенні Рада також наголосила, що стаття 119 закону “Про судоустрій і статус суддів” говорить про припинення повноваження судді виключно з підстав, визначених Конституцією України. 

У статті 126 Конституції йдеться, що повноваження припиняються у разі:

  • досягнення суддею шістдесяти п’яти років; 
  • припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави;
  •  набрання законної сили рішенням суду про визнання судді безвісно відсутнім або оголошення померлим, визнання недієздатним або обмежено дієздатним;
  • смерті судді;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді за вчинення ним злочину.

У рішенні наголошується, що цей перелік є вичерпним.

Експерт групи Реанімаційного пакету реформ з питань судової реформи Роман Куйбіда вважає, що таке рішення Ради суддів демонструє протилежний підхід до імплементації судової реформи. Він переконаний, що Рада суддів не хоче конкурсу для суддів-п’ятирічок. 

“Зміни до Конституції, закон про судоустрій передбачає, що після набрання ними чинності у призначених суддів, які відпрацювали п’ять років, повноваження припиняються. Однак вони зможуть взяти участь у конкурсі на посаду судді і бути призначеним за результатами конкурсу”, — пояснює він. 

За його словами, таке рішення Ради означає, що такі судді надалі будуть отримувати заробітну плату судді. “При цьому вони не будуть здійснювати повноваження і не відомо, в якому конкурсі братимуть участь. Конкурс завжди оголошується на вакантну посаду. Якщо ж ця вакантна посада відсутня, якщо ж зберігається далі за суддею, то виникає питання, що ж це буде за конкурс?”, — дивується Роман Куйбіда. 

“Якщо буде надалі таке тлумачення та імплементація досить чітких положень Конституції та закону про судоустрій, то далеко ми з такою судовою реформою не дійдемо і про жодне оновлення суддівського корпусу не йтиметься. Це більше буде виглядати як окозамилювання”, — додає він. 

Раніше у Києві активісти вимагали відправити призначених під час правління Віктора Януковича 762 суддів на конкурс. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: