Рада ЄС ухвалила постанову щодо протидії поширенню терористичного контенту в інтернеті

Дата: 17 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Рада Європейського Союзу ухвалила постанову про боротьбу з поширенням терористичного контенту в інтернеті.

Про це повідомляється на сайті Ради.

Джерело: adaspa.kz

“ЄС працює над тим, щоб перешкодити терористам використовувати інтернет для радикалізації, вербування та підбурювання до насильства. Сьогодні Рада ухвалила постанову щодо розв’язання питань поширення терористичного контенту в інтернеті”, – йдеться в повідомленні.

У Раді ЄС наголосили, що вказані чинники, поширювані через соціальні мережі й відеоплатформи, прямі стріми атак терористів дедалі частіше стають факторами терактів.

Метою нової постанови є пришвидшення видалення терористичного контенту з інтернету і створення для цього єдиного інструменту для всіх країн ЄС. Нові правила застосовуватимуться до провайдерів, що пропонують свої послуги в ЄС, незалежно від того, де розташований їхній головний офіс.

“З новими правилами, ухваленими сьогодні Радою, наші правоохоронні органи отримають ефективний інструмент для боротьби з цією загрозою. Разом ми надсилаємо потужний сигнал інтернет-компаніям: настав час для швидших та ефективніших дій”, – заявив чинний голова Ради ЄС, міністр внутрішніх справ Португалії Едуардо Кабріта.

Добровільна співпраця з постачальниками послуг хостингу триватиме, але закон надасть країнам ЄС додаткові інструменти для швидкого видалення терористичного контенту, уточнюється в інформації на сайті Ради.

Згідно з документом, компетентні органи держав-членів ЄС отримають право видавати провайдерам ордер на видалення терористичного контенту або блокувати доступ до нього у всіх державах-членах. Провайдери протягом години мають видалити вказаний контент або відімкнути доступ до нього.

Також провайдерів зобов’яжуть ужити особливих заходів для розв’язання проблем зловживання їхніми послугами та захисту від поширення терористичного контенту. Рішення щодо вибору заходів залишається за постачальником послуг хостингу, йдеться в повідомленні.

Указаний документ передбачає чітко обмежений перелік та однакове визначення терористичного контенту: це тексти, зображення, аудіо або відео, які містять підбурювання до терактів, заклики до участі в терористичних групах, пропаганда, уроки з виготовлення вибухівки, публікації або онлайн-трансляція відомостей про свою терористичну діяльність тощо.

Тепер цей правовий акт має ухвалити в другому читанні Європарламент, далі його повинні оприлюднити в Офіційному віснику ЄС.

Документ набуде чинності на 20-й день після його публікації, діяти почне через рік.

Раніше ZMINA писала про те, що регулювання інтернет-медіа та онлайн-платформ, зокрема соціальних мереж, у законопроєкті №2693-д “Про медіа” стало найдискусійнішим питанням в українському медіасередовищі.

Більше про проблему, а також про те, коли ухвалять указаний документ, хто критикує його та які можливі компроміси, читайте тут.

Фотографія обкладинки: DW

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: