Рада ухвалила закон щодо бронювання військовозобов’язаних: що він передбачає
У п’ятницю, 4 листопада, парламент прийняв закон № 7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. За проголосували 290 народних обранців.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Документ передбачає, що бронюванню підлягають військовозобовʼязані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення.
Також законопроєкт дозволяє проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
Уряду надано повноваження на розробку нового порядку та критерію бронювання.
Станом на зараз бронюванню підлягають військовозобов’язані особи, що працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Сил оборони України, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;
- військовозобов’язані на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Вказані категорії військовозобов’язаних осіб не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.
Нардеп Олексій Гончаренко також додав, що антикорупційний комітет Верховної Ради виніс негативне рішення стосовно цього законопроєкту, оскільки вбачає у ньому корупційні ризики.
Нагадаємо, що в жовтні Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Законопроєкт, згідно з яким призов на строкову військову службу скасовується на час війни, підтримали 318 народних депутатів.