Письменниця Джоан Роулінг видалила 27 трансфобних публікацій зі своєї сторінки в соцмережі Х
Британська письменниця, авторка “Гаррі Поттера” Джоан Роулінг видалила 27 публікацій зі своєї сторінки в соцмережі Х (колишня назва – твіттер), у яких містилися трансфобні образи алжирської боксерки Іман Хеліф.
На це звернув увагу американський активіст Тревіс Екерс.
У соцмережі Х на своїй сторінці він написав, що помітив, як Джоан Роулінг видалила велику кількість публікацій, що стосувалися олімпійської чемпіонки з боксу.
“Джоан Роулінг видалила 27 твітів відтоді, як її згадали в судовому позові, який подала олімпійська чемпіонка з боксу Іман Хеліф. Роулінг також не писала твітів протягом 13 днів”, – зазначив активіст.
Раніше ZMINA писала, що в середині серпня французькій владі подали кримінальну скаргу щодо кібербулінгу алжирської олімпійської чемпіонки Іман Хеліф. У позові, зокрема, згадуються імена відомих людей, таких як Джоан Роулінг, Ілон Маск і Дональд Трамп.
Так, Роулінг і Маск поширювали в Х трансфобні публікації, які сприяли подальшому загостренню ситуації та булінгу. Зокрема, політик та кандидат у президенти США Дональд Трамп написав, що “триматиме чоловіків подалі від жіночого спорту”. Роулінг опублікувала фотографію з Хеліф із Каріні, звинувативши першу в тому, що вона “чоловік, який насолоджується стражданнями жінки, яку щойно вдарив по голові”. Тим часом Маск поділився постом плавчині Райлі Гейнс, у якому та стверджувала, що “чоловікам не місце в жіночому спорті”. Власник X написав: “Абсолютно”.
Адвокат спортсменки Набіль Буді повідомив, що скаргу подали до паризького центру боротьби з онлайн-ненавистю, який працює при прокуратурі міста. У документі зазначено конкретні імена, але прокуратура має право розслідувати справу проти будь-якої особи, яка могла бути причетною до поширення ненависницьких повідомлень.
Нагадаємо, що Хеліф привернула увагу світової спільноти після того, як на Олімпіаді-2024 перемогла італійську боксерку Анджелу Каріні лише за 46 секунд. В інтернеті її почали звинувачувати в тому, що вона нібито народилася чоловіком і не проходила так званий гендерний тест боксерської федерації.
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) неодноразово підкреслював, що Хеліф відповідає всім вимогам, необхідним для участі в змаганнях. Після поєдинку речник МОК Марк Адамс виступив на захист спортсменки, заявивши, що вона “народилася жінкою, була зареєстрована як жінка, все своє життя жила як жінка, боксувала як жінка і має жіночий паспорт”.
У чвертьфінальному бою на Олімпійських іграх у Парижі Хеліф одностайним рішенням суддів перемогла угорку Луку Анну Хаморі в напівсередній вазі, принісши Алжиру першу олімпійську медаль з боксу з 2000 року.