Путін спростив отримання громадянства РФ, зокрема для жителів ОРДЛО

Дата: 24 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що спрощує отримання громадянства РФ, зокрема дозволяє отримувати його іноземцям без відмови від свого попереднього громадянства.

Відповідний документ опублікували на російському порталі правової інформації. 

Окрім дозволу не відмовлятися від попереднього громадянства, Путін дозволив громадянам Білорусі, Казахстану, Молдови й України отримати громадянство РФ без обов’язкового проживання в Росії протягом п’яти років. Також іноземці, які перебувають у шлюбі з росіянами або постійно проживають у Росії, зможуть отримувати громадянство за спрощеною процедурою.

Додатково Путін підписав закон, який звільняє від сплати держмита в 3,5 тисячі рублів жителів ОРДЛО, що подають заяви про набуття російського громадянства. 

Нагадаємо, що наприкінці квітня минулого року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство Росії. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

За даними Офісу генпрокурора, за цей час бойовики з так званих “Л/ДНР”, імовірно, встигли незаконно видати на окупованих територіях Донбасу 500 тисяч паспортів. Правоохоронці навіть відкрили кримінальне провадження через примусову паспортизацію українців на окупованій території Луганської області. 

Про тиск на власників українських паспортів на окупованих територіях уже повідомляли активісти та журналісти. Так, жителі окупованого Донецька ще на початку січня розповідали про облави проросійських бойовиків. Людей, за словами місцевих жителів, ловлять на вулицях, відвозять до так званих правоохоронців, щоб узяти відбитки пальців та перевірити телефони. 

Окрім паспортів, бойовики також вимагають, щоб жителі так званої “ДНР” реєстрували автомобільні номери зразка невизнаної республіки. Машини на українських номерах нібито зупиняють, штрафують і відвозять евакуатором. 

Також у штабі операції Об’єднаних сил розповідали про те, що жителям окупованого Донбасу, які не отримали паспортів так званих “Л/ДНР”, знижують або не виплачують заробітну платню.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: