Психологічна реабілітація учасників АТО не проводиться – Уповноважений президента

Дата: 08 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Наразі в Україні не проводиться психологічна реабілітація учасників АТО.

Про це керівник офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників антитерористичної операції Наталя Зарецька повідомила “Українським Новинам”.

“У цьому році програма ще не запрацювала насправді. Психологічна реабілітація надавалася тільки протягом січня і лютого, коли був продовжений механізм попереднього року. На сьогодні психологічна реабілітація учасників АТО в Україні взагалі не проводиться”, — сказала Зарецька.

За її словами, це пов’язано з тим, що тільки зараз Міністерством соціальної політики спрямований на узгодження порядок проведення психологічної реабілітації, але він ще не затверджений.

При цьому Зарецька зазначила, що станом на аналогічний період 2016 року порядок організації психологічної реабілітації був уже повністю узгоджений.

Вона додала, що Уповноважений президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко направив відповідний запит до Кабінету Міністрів, а також направив розроблений порядок, проте конструктивну відповідь поки не отримав.

Нагадаємо, відповідно до Плану дій Національної стратегії з прав людини у 2016 році Міноборони створило психологічну службу у військових підрозділах ЗСУ.

Згідно зі звітом МОУ, “в контексті створення вказаної служби на даний час в Збройних Силах України впроваджується нова модель психологічного супроводження та надання психологічної допомоги особовому складу Збройних Сил України.

Для надання цільової психологічної допомоги військовослужбовцям укладено меморандуми про співпрацю з шістьма громадськими та волонтерськими організаціями, відповідно до яких у військах (силах) здійснюється діяльність майже 400 психологів-волонтерів.

У перспективі, на 2016 – 2019 роки, центри морально-психологічного забезпечення мають бути створені у оперативних (повітряних командуваннях) видах Збройних Сил України.

У вересні 2017 головний психіатр МОУ начальник клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталю Олег Друзь на комітеті з питань охорони здоров’я заявив, що 93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства.

Після ряду обурених відгуків військових Міністр оборони Степан Полторак відсторонив від посади начальника клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталю полковника Олега Друзя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: