Прикордонники спростували чутки про заборону перетину кордону для чоловіків з третьою групою інвалідності
Про це в коментарі “Українській правді” повідомив речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) Андрій Демченко.
Інформація про нібито зміни у порядку перетину кордону для українців з третьою групою інвалідності й осіб, що їх супроводжують, якщо в них немає військово-облікових документів, з’явилася на тлі повідомлень у соцмережах про начебто зняття 20 осіб цієї категорії з потягу Київ–Перемишль.
“Змін у Правилах перетину кордону немає, але з боку Державної прикордонної служби України завжди залишатиметься ретельна перевірка умов виїзду та чітке дотримання законодавства”, – наголосив Демченко.
Речник ДСПУ пояснив, що пропуск людей через кордон здійснюється відповідно до чинного законодавства. За його даними, з початку нинішнього року на кордоні відмовили у виїзді майже 50 тисячам українських громадян, які не підпадали під умови пропуску.
Також прикордонники виявили і вилучили близько трьох тисяч підроблених документів.
Ситуацію прокоментував Центр протидії дезінформації, уточнивши, що в соцмережах також пишуть про посилення контролю документів для тих, хто виїжджає системою “Шлях”.
“Насправді поширювана інформація не відповідає дійсності. Правила перетину кордонів для людей з інвалідністю 3-ї групи не змінювалися, про що повідомили у ДПСУ”, – йдеться на сторінці Центру у фейсбуку.
Водночас у ДСПУ повідомили, що щодня з України виїжджає близько шести тисяч військовозобов’язаних чоловіків. Більшість з них – водії вантажівок та автобусів.
Нагадаємо, що в Україні з 24 лютого 2022 року триває воєнний стан, і закон забороняє виїзд чоловіків від 18 до 60 років за кордон. Проте, в документі є винятки: певні категорії чоловіків можуть перетинати кордон, якщо мають відповідні підстави та документи.
Детальніше про це можна прочитати у Правилах перетину кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ №57.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що за даними офіційного статистичного органу ЄС, до Союзу виїхали сотні тисяч чоловіків з України.
За даними на кінець листопада, з понад 4,2 мільйона громадян України, які отримали статус тимчасового захисту у країнах ЄС, дорослі жінки становили майже половину (46,5%), діти – більше третини (33,7%), а дорослі чоловіки – менше п’ятої частини (19,9%).