Прокуратура перевірить, чи мав право поліцейський застрелити 17-річного хлопця

Дата: 08 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Прокуратура в рамках кримінального провадження перевірить, чи мав право поліцейський застосувати вогнепальну зброю проти 17-річного пасажира BMW.

В ніч проти 7 лютого поліцейські відкрили вогонь, коли переслідували BMW, що грубо порушував правила дорожного руху. Внаслідок інциденту неповнолітній пасажир машини загинув, передає “УНІАН”.

У прокуратурі порушили кримінальне провадження за ст. 365 Кримінального Кодексу (перевищення влади або службових повноважень). Там обіцяють дати об’єктивну оцінку діям правоохоронців. Прокурори наполягають, що вже оглянули місце події, вилучили відеозаписи, а також допитали поліцейських і свідків.

Водночас Голосіївське управління поліції розслідує кримінальне провадження за “нанесення тілесних ушкоджень” поліцейському під час цих подій.

Цей випадок вже встигли прокоментувати високопосадовці. Зокрема, начальник управління патрульної поліції в Києві Юрій Зозуля зазначив, що його підлеглі діяли законно та виконували свій прямий обов’язок.

“Протягом руху автомобіль не реагував на попередження на вказівки патрульних – зупинитися чи вийти з машини. Водій автомобіля грубо порушував правила дорожного руху, наражаючи на небезпеку інших громадян, також рухався зустрічною смугою”, – зазначив він.

Радник міністра МВД Антон Геращенко підтвердив, що патрульні виконували свій обов’язок та застосували зброю вимушено.

“Після півгодинної гонитви нічним Києвом і неодноразових попереджень через гучномовці з вимогою негайно зупинитися, а також після попереджувальних пострілів в повітря, патрульними у відповідності з Законом України “Про Національну Поліцію”, було застосовано табельну зброю для того, щоб зупинити божевільних, які загрожували іншим учасникам руху і самим патрульним”, – написав він.

Водночас правозахисники наполягають на важливості об’єктивно розслідувати цей випадок: чи було застосування зброї необхідним. 

Зокрема, експерт з міжнародного кримінального права Микола Гнатовський зазначив: “Коли юристи коментують випадок із загибеллю пасажира переслідуваного поліцією автомобіля, вони насамперед мають пересвідчитися, що розуміють принципи необхідності та пропорційності при застосуванні державою смертельної сили”.

Виконавча директорка Amnesty International в Україні Тетяна Мазур додала: “Оцінка необхідності та пропорційності і ситуації загалом має здійснюватися не в соцмережах, а незалежним та професійним арбітром. Саме таким ми бачимо Державне Бюро розслідувань в майбутньому. Але оскільки воно не створено, то оцінку діям поліцейських буде давати прокуратура… Тут і коментувати не варто, всім очевидно, що цей орган незалежним чи професійним абрітром назвати в більшості випадків важко”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter