Прокуратура не закриває справу проти Центру протидії корупції попри рішення суду
Черкаська обласна прокуратура відмовляється закривати кримінальне провадження щодо Центру протидії корупції, попри рішення суду про визнання недостовірною інформації, на основі якої було розпочато розслідування.
Про це повідомляє сайт ЦПК з посиланням на відповідь прокуратури на звернення.
“Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, підстав для його закриття на цей час не вбачається”, – йдеться у відповіді прокуратури.
У ЦПК називають таке рішення політичним. “Таке рішення є очевидно політичним. Ми спростували в суді інформацію Павла Пинзеника, яка стала приводом та підставою для початку розслідування цієї кримінальної справи. Це означає, що будь-які подальші слідчі дії по цій справі є незаконним кримінальним переслідуванням”, – заявила виконавча директорка ЦПК Дарина Каленюк.
23 травня 2017 року народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО “Центр протидії корупції” щодо відмивання коштів. У ЦПК заявили, що судитимуться з нардепом. Пинзеник обґрунтовував своє звинувачення матеріалами розслідування, яке, за його словами, провело громадське об’єднання “Національний інтерес України”. Він також хотів, щоб ЦПК позбавили статусу неприбуткової організації.
При цьому сторінка Facebook голови “Національного інтересу України” Василя Апасова свідчила, що сайт цієї організації було створено лише за день до виступу Пинзеника – 22 травня. Причому на ньому були наявні матеріали лише одного розслідування – проти ЦПК.
ЦПК звинуватив в організації інформкампанії проти своїх активістів екс-нардепа “Народного фронту” Миколу Мартиненка, парламентаря від БПП Ігоря Кононенка та екс-міністра екології Миколу Злочевського.
Після цього провадження проти ЦПК відкрила Державна фіскальна служба. Потім з’ясувалося, що справу передали до Генеральної прокуратури, а пізніше – до черкаської.
30 січня Апеляційний суд зобов’язав Пинзеника спростувати неправду про ЦПК.