Прокуратура АРК просить повідомляти про порушення прав ув’язнених у Криму

Дата: 12 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Прокуратура АРК закликає свідків повідомляти про порушення прав засуджених та ув’язнених осіб у Криму в зв’язку з розслідуванням порушення Росією норм міжнародного гуманітарного права на території анексованого півострова.

Про це йдеться у повідомленні відомства на сторінці у мережі Фейсбук.

Прокуратурою АРК розслідуються факти порушення Російською Федерацією на тимчасово окупованій території півострова Крим норм міжнародного гуманітарного права, у тому числі: перегляд вироків України за російським кримінальним законодавством та незаконні переміщення засуджених з півострова до місць позбавлення волі, що знаходяться на території Російської Федерації (статті 64, 76 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV Женевської Конвенції), а також інші порушення прав засуджених та ув’язнених українських громадян.

“Якщо Вам щось відомо про зазначені факти, просимо звертатися до прокуратури Автономної Республіки Крим (тел.: 044-569-73-57; prok.ark@ark.gp.gov.ua)”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що, за даними українських громадських організацій, російська влада вивозить ув’язнених із анексованого Криму до 49 пенітенціарних установ, розташованих у 23 суб’єктах сусідньої Росії.

Із пенітенціарних установ анексованого Криму 17 березня на материкову частину України передали 12 засуджених, яким суди винесли вироки до 18 березня 2014 року, коли Крим був анексований Росією. Вони висловили бажання відбувати покарання на українському материку.

Після анексії Криму Росією Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму чи Севастополя, проте російський омбудсмен на той час Елла Памфілова відповіла, що це можливо тільки у відповідності до Конвенції про передачу засуджених осіб. Ця конвенція передбачає переміщення засуджених із території однієї держави на територію іншої. Таким чином, Україна не може використовувати її стосовно людей, які перебувають у Криму, оскільки півострів залишається українською територією відповідно до міжнародного права.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: