Прокуратура автономії передала до суду справу на очільника кримської типографії “Таврида”: друкував “бюлетені” на незаконні “вибори” та “референдуми”

Дата: 10 Квітня 2024
A+ A- Підписатися
Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України, генерального директора акціонерного товариства “Видавництво та типографія “Таврида”. Слідчі інкримінують йому пособництво в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території півострова за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 111-1 КК України. 
 
 

Встановлено, що обвинувачений з липня 2023 року обіймає посаду генерального директора окупаційної організації “Видавництво і типографія “Таврида”, яке згідно з розпорядженням уряду держави-агресора, є єдиним на території окупованого півострова виробником та постачальником  бюлетенів та інших матеріалів, зокрема, для проведення незаконних “виборів” та “референдумів”. 

Слідчі звинуватили громадянина України, що під його керівництвом було виготовлено та передано “виборчим комісіям” понад 500 тисяч бюлетенів для голосування на незаконних додаткових виборах депутатів Держдуми Федеральних зборів РФ у Криму у вересні 2023 року.
 
“Таким чином, обвинувачений добровільно, всупереч вимогам законодавства України, допомагав державі-агресору у проведенні “виборів” на тимчасово окупованому півострові”, – мовиться в повідомленні.
 
За даними YouControl, цю компанію в різні роки очолювали такі генеральні директори: Штейн Володимир Олександрович, Кочмурадова Світлана Владиславівна, Бабенков Юрій Юрійович, Корсак Сергій Станіславович.  
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років із забороною вести певну діяльність на строк до 15 років та з конфіскацією майна.
 
Раніше повідомлялося, що Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя підозрює 155 мешканців Криму в колабораційній діяльності. Крім того, з початку окупації Криму українські правоохоронці розслідували 585 кримінальних проваджень щодо 708 злочинів за скоєння державної зради.
 
Прокурор Криму Ігор Поночовний пояснив, що кримінальної відповідальності варто боятися лише тим з кримських підприємців, які свідомо співпрацюють з окупаційною владою, збройними силами РФ та її каральними органами для заподіяння шкоди Україні.
 
Ігор Поночовний

Раніше керівник Прокуратури АРК та м. Севастополя Поночовний в інтерв’ю “Суспільне Крим” пояснив, що ведення підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території передбачає отримання дозволів та погоджень від окупаційних адміністрацій. З цього виникає формально склад злочину. Утім, прокуратура не планує криміналізувати бізнес, який забезпечував цивільне населення необхідними товарами, але криміналізуватиме підприємницьку діяльність, яка постачає товари та ресурси окупаційним відомствам Росії в Криму.

“Відповідатимуть ті, хто допомагає російській армії, спецслужбам, органам, які так чи інакше вчиняють агресію проти України й покликані забезпечувати окупаційний режим на півострові”, – пояснив Поночовний.
 
Також Поночовний закликав парламент змінити визначення “колабораціонізм” у Кримінальному кодексі з урахуванням Криму.

Голова Кримської правозахисної групи та координаторка Експертної мережі Міжнародної Кримської платформи Ольга Скрипник під час Coalition Talks висловила переконання, що справи про колабораціонізм є викликом для держави.

Правозахисниця констатувала, що наразі відомі приклади кримінальних справ, які загрожують успішній реінтеграції звільнених територій. Вона вважає, що від належного унормування законодавства про колабораціонізм залежатиме, як швидко Україна налагодить життєдіяльність на цих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter