Прокуратура АРК порушила справу за організацію в Криму незаконних голосувань на “референдумах”

Дата: 07 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження через проведення псевдоголосування на території тимчасово окупованого Криму.

Про це інформує пресслужба відомства

У прокуратурі повідомили, що нещодавно на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей за підготовленим РФ сценарієм та заздалегідь відомими результатами окупанти намагались зобразити проведення волевиявлення громадян.

При цьому вони не обмежились територіями, де зараз тривають бойові дії, та втягнули півострів в історію з черговим псевдореферендумом.

Так, в містах Сімферополь, Євпаторія, Ялта, Керч та Джанкой росіяни організували незаконні “виборчі дільниці”, на яких мешканці Криму могли взяти участь у юридично нікчемному волевиявленні.

У відповідь на це прокуратура автономії розпочала низку кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, що передбачені статтями 110 та 111-1 КК України, тобто посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційна діяльність.

У відомстві нагадують, що проведення “референдумів”, відповідно до Конституції України, є грубим порушенням державного суверенітету та територіальної цілісності України.

“Виключно маніпуляцією є і посилання РФ на Статут ООН щодо реалізації принципу самовизначення народів, оскільки на території нашої держави  проживає народ України. Враховуючи юридичну нікчемність проведених окупантами заходів, ні Україна, ні міжнародна спільнота не визнають псевдореферендумів та будь-яких подальших спроб РФ легітимізувати їхні результати. Схожий сценарій РФ відпрацювала на території окупованого півострова у 2014 році, а отже, це матиме і схожі юридичні наслідки — кримінальну відповідальність громадян за участь в організації та проведенні “голосування” чи публічні заклики до його проведення, зокрема на території окупованого Криму”, — мовиться у повідомленні прокуратури.

Відомо, що після організованих Росією на території України незаконних “референдумів” 3 жовтня Держдума Росії підтримала незаконну анексію окупованих територій України, а згодом Рада Федерації Росії ратифікувала “договори” про долучення захоплених українських територій до складу РФ.

Нагадаємо, що 30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав договір про “вступ до РФ” окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Керівники органів Ради Європи різко засудили рішення Росії про незаконну анексію територій, які вона захопила в Україні. 

Президент України Володимир Зеленський визнав нікчемними укази президента РФ щодо визнання “незалежними” Криму, Донецької, Луганської, Запорізької й Херсонської областей, а також інших рішень на виконання цих указів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter