Зеленський визнав нікчемними укази Путіна про визнання “незалежності” низки регіонів України

Дата: 04 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський визнав нікчемними укази президента РФ щодо визнання “незалежними” Криму, Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей, а також інших рішень на виконання цих указів.

Про це йдеться у відповідному указі.

Фото: Офіс президента

Так, президент наказав визнати нікчемними, тобто такими, що не породжують жодних юридичних наслідків, укази президента Російської Федерації від 17 березня 2014 року № 147, від 21 лютого 2022 року № 71, від 21 лютого 2022 року № 72, від 29 вересня 2022 року № 685, від 29 вересня 2022 року № 686, а також будь-які інші рішення, акти та договори, ухвалені, видані та укладені на підставі зазначених указів президента Російської Федерації.

Крім цього, в указі наголошується, що “територія України є цілісною і недоторканною в межах її міжнародно визнаного державного кордону, а суверенітет України поширюється на всю її територію”. 

Відомо, що 3 жовтня Держдума Росії підтримала незаконну анексію окупованих територій України, а згодом Рада Федерації Росії ратифікувала “договори” про долучення захоплених українських територій до складу РФ.

Нагадаємо, що 30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав договір про “вступ до РФ” окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Керівники органів Ради Європи різко засудили рішення Росії про незаконну анексію територій, які вона захопила в Україні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter