Пристрасті за Омбудсманом: “Народний Фронт” просить Порошенка не слухати правозахисників

Дата: 03 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Фракція “Народний фронт” просить президента Петра Порошенка не змінювати нещодавно ухвалений закон про Конституційний Суд України у частині процедури обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Про це йдеться у заяві фракції, розміщеній на сайті.

“Фракція “Народний фронт” звертається до Президента України із закликом не піддаватися на тиск і провокації політичних сил, які намагаються руками глави країни ревізувати нещодавно ухвалений парламентом закон України “Про Конституційний Суд України”, – йдеться в заяві.

“Народний фронт” переконаний, що на президента здійснюється тиск для того, щоб “закон було змінено усупереч здоровому глузду і було впроваджено норми, які суперечать доведеній юридичній практиці та ухваленому раніше рішенню Конституційного Суду”.

Автори заяви наголошують, що “зміна норми обрання омбудсмена через відкрите голосування під час сесійного засідання  – відповідає правовій позиції, оскільки 2012 року КСУ, спираючись на статтю 84 Конституції України, визнав неконституційним  положення Регламенту, які передбачали таємне голосування бюлетенями”.

“Тому намагання внести зміни до діючого закону автоматично породжують правовий конфлікт”, – наголосили у “Народному фронті”.

У політсилі також вказують, що саме відкрите голосування за кандидатуру омбудсмена гарантує відповідальність кожного депутата, прибирає імовірні корупційні інтереси, які можуть виникати при таємному голосуванні, і надає виборцям можливість аналізувати діяльність як свого депутата, так і парламенту в цілому.

“Народний фронт” нагадав, що парламент саме відкритим голосуванням обирає Голову  Верховної Ради, Прем’єр-міністра України, Голову СБУ, Генерального прокурора тощо, але обрання омбудсмена за схибленою логікою виведено за дужки абсолютно нормальної практики.

Як відомо, правозахисники, зокрема, Amnesty International, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини та інші закликали Порошенка не підписувати закон про Конституційний Суд, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру омбудсмана, оскільки 227 депутатів підтримали процедуру таємного голосування за омбудсмена.

Автори заяви наголошують, що процедура обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини взагалі не мала б розглядатися в рамках законопроекту про Конституційний суд України. Але вона була розглянута і 13 липня 227 депутатів проголосували за поправку, що передбачала таємне голосування. 

“Попри те, що номер поправки був названий помилково, у тексті стенограми чітко зафіксована конкретна суть даної пропозиції. На голосуванні вона була підтримана 227 народними депутатами”, – наголошують правозахисники.

За словами авторів звернення, одразу після розгляду даного питання інформація щодо результатів голосування була відображена на сайті Верховної Ради, але за кілька хвилин її замінили на некоректну поправку, за яку не проводилось голосування.

25 липня правозахисники провели флешмоб #stop6427д з вимогою до Президента не підписувати фальсифікований закон.

Правозахисники вимагали привести остаточний текст ухваленого Закону у відповідність до результатів голосування та закликають міжнародні організації взяти під контроль цю ситуацію аби не допустити політизації національної інституції з прав людини.

31 липня президент Порошенко підписав закон у поданій парламентом редакції, але пообіцяв внести на розгляд парламенту пропозиції щодо змін до законодавства про омбудсмена.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: