Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі оскаржить результат виборів у Конституційному суді

Дата: 18 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі планує звернутися до Конституційного суду, щоб оскаржити порушення принципів таємності та прозорості під час парламентських виборів.

Про це вона заявила під час брифінгу, пише видання JAMnews.

Саломе Зурабішвілі. Фото: Офіційний сайт президентки Грузії

Зурабішвілі каже, що сумнівається в тому, що суд ухвалить об’єктивне рішення, оскільки, за її словами, в країні більше не залишилося незалежних установ. Вона пояснила, що її звернення до суду не пов’язане з вірою в його неупередженість. Як зазначила президентка, вона прагне надати суддям можливість зробити вибір, який визначить, у якому напрямі Грузія має розвиватися.

Президентка також підкреслила, що для вирішення політичної кризи необхідно провести повторні парламентські вибори. Перед цим, на її думку, слід внести зміни до виборчого кодексу, створити нову Центральну виборчу комісію та організувати спеціалізований суд для розгляду виборчих суперечок. Вона вважає, що цей процес потребує підтримки та участі міжнародної спільноти.

Один з лідерів політичного об’єднання “Єдність – Національний рух” Георгій Вашадзе заявив, що опозиція повністю підтримує позицію президентки. Він наголосив, що парламентські вибори не були визнані ані всередині країни, ані за її межами, ані опозицією, ані самою президенткою.

На акції протесту біля Тбіліського державного університету він зазначив, що нинішня влада в країні є нелегітимною. За словами Вашадзе, опозиція має намір продовжувати боротьбу до кінця, щоб грузинський народ здобув перемогу.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня президентку Грузії Саломе Зурабішвілі запросили до прокуратури, оскільки вважають, що вона може мати докази, які підтверджують можливі факти фальсифікації виборів.

Правоохоронці запевнили, що в межах звернення Центральної виборчої комісії здійснять “усі необхідні слідчі та процесуальні дії” для детального дослідження фактів, озвучених президенткою, представниками політичних партій та спостережними місіями. В органі також додали, що всіх, хто може володіти інформацією про можливий злочин, допитають у процесі розслідування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter