Президент підписав закон про доплати та відпустки військовим

Дата: 01 Липня 2023
A+ A- Підписатися

30 червня президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану.

Про це йдеться на сайті Верховної ради.

Згідно з основними положеннями документа військовослужбовцям щомісячно може виплачуватися додаткова винагорода у розмірі 30-100 тисяч гривень. 

Доплати строковикам лишили 6000 грн/міс, курсантам – 2350 гривень на місяць. Крім того, строковики можуть переходити на мобілізацію за бажанням.

Водночас мінімальний поріг доплати для інструкторів – від 15 тисяч гривень.

На час воєнного стану зберігаються відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами для курсантів: до 10 днів зимової пори + до 20 днів літньої. Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів. Безперервна відпустка на лікування може становити не більше 4 місяців.

У законі також зазначається, що поранені, визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів будуть отримувати два місяці виплати за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткову виплату 20100 гривень.

Родинам померлих внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тисяч гривень.

Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти встановлюється щомісячна додаткова винагорода у 100 тисяч гривень на умовах.

Окрім того, закон обмежує право на відстрочку від мобілізації тих, хто має родичів з інвалідністю. Так, закон поширюється на військовозобов’язаних, які мають: 

  • дружину (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи;
  • та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи.

Вони не підлягають призову за умови, що такі люди з інвалідністю не мають інших працездатних, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

Нагадаємо, Верховна Рада України звузила коло осіб, які можуть отримати відстрочку від мобілізації.

Раніше ZMINA повідомляла, що загальну мобілізацію та воєнний стан в Україні продовжили до 18 серпня 2023 року. Під час воєнного стану військовозобов’язаними вважають усіх чоловіків від 18 до 60 років. Однак призовники є окремою категорією щодо військового обов’язку і законодавством не передбачена можливість їхнього призову під час мобілізації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter