Президент відповів на петицію про захист “традиційних сімейних цінностей”

Дата: 26 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Президент України Петро Порошенко нагадав підписантам петиції стосовно захисту “традиційних сімейних цінностей” про заборону дискримінації, у тому числі й закликів до обмежень прав і свобод людини. 

Про це йдеться у відповіді президента, розміщеній на його сторінці. 

Президент України Петро Порошенко

“Поділяючи стурбованість громадськості про порушену проблему, хочу зазначити, що наше спільне завдання – побудувати толерантне, демократичне та європейське суспільство в Україні”, – починає свою відповідь Петро Порошенко до петиції, яка набрала 25 839 підписів.

У ній він наголошує, що обов’язок кожної людини – не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, відповідно до статті 68 Конституції України.

Президент нагадує, що за Основним законом у громадян – рівні конституційні права і свободи. Так само вони рівні перед законом.

“Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”, – цитує Петро Порошенко ст. 24 Конституції України. 

Разом з тим він посилається на закон “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, який забороняє будь-які форми дискримінації. Окрім цього, закон забороняє вказівки, інструкції або заклики, спрямовані на обмеження прав і свобод через притаманну людині будь-яку персональну ознаку, зокрема ознаку сексуальної орієнтації.

“Отже, будь-які законодавчі ініціативи, спрямовані на обмеження конституційних прав, є неконституційними”, – підсумовує президент під петицією пастора Церкви євангельських християн Віктора Танцюри.

Президент дослухався до частини його вимог і звернувся до прем’єр-міністра з пропозицією доручити центральним органам виконавчої влади спільно з науковцями, фахівцями, представниками громадськості системно проаналізувати реалізацію державної сімейної політики в Україні. Він також запропонував, аби у спільній роботі внесли відповідні узагальнені матеріали і пропозиції стосовно розв’язання наявних проблем у цій сфері. Окрім цього, він пропонує опрацювати питання ухвалення загальнодержавної стратегії захисту та популяризації традиційних сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні.

Нагадаємо, з початку 2018 року деякі громадяни України створювали петиції на адресу центральних органів влади, які містили заклики до обмеження в країні вільного обігу інформації про гомосексуальність. Їхні автори вимагали скасувати закони та виконання заходів Нацстратегії з прав людини, які суперечать низці документів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

У 2017–2018 роках у кількох містах України органи місцевого самоврядування ухвалили низку однотипних звернень до центральних органів влади. У них вони закликали обмежити права і свободи людини для ЛГБТ-спільноти. Реагуючи на ці звернення, Омбудсман та його представники звертали в листуванні їхню увагу на неприпустимість  порушення норм національного антидискримінаційного законодавства та заклики до обмеження прав і свобод людини та громадянина для окремих груп людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бог створив тебе таким”: Папа Римський закликав гея любити себе

Раніше повідомлялось, що із сайту президента України видалили петицію з вимогою “захистити традиційні сімейні цінності та припинити пропаганду гомосексуалізму”

Автор петиції Віктор Танцюра тоді вдавався до таких оціночних суджень: “нетрадиційна сексуальна орієнтація батьків має жахливий вплив на подальше життя дітей”, “усиновлення дітей гомосексуалістами є здійсненням насильства над цими дітьми”, “жінки з нетрадиційною сексуальною орієнтацією в три з половиною рази частіше мають залежність від наркотиків, ніж особи з нормальною сексуальною орієнтацією” тощо.

Проти петиції виступила представниця Омбудсмана з питань дотримання прав людини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина. Вона вимагала припинити оприлюднення петиції через “заклики до обмеження прав людини та через ознаки підбурювання до обмеження за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти), що призводить до порушення права ЛГБТ-людей на повагу до гідності”.

Офіс Омбудсмана розцінив такі висловлювання як зазіхання на права і свободи, зокрема на право на повагу до гідності, право на сім’ю та право на свободу від дискримінації. 

Центр інформації про права людини вважає неприпустимим тиск на Омбудсмана та на персонал його секретаріату. Громадська організація переконана, що тиск на Офіс Омбудсмана – це тиск на всю систему захисту прав і свобод людини в Україні. На переконання організації, це наочно демонструє, що люди, які працюють у правозахисній сфері, зазнають переслідувань через свою сумлінну професійну діяльність. 

Центр інформації про права людини нагадує, що базовані на приниженні прав і свобод людей за певними ознаками погляди, ненависть та насилля, заклики до насилля не є поглядами, що захищаються в межах свободи слова. Правозахисники організації наполягають, що робота із запобігання та захист від дискримінації щодо всіх ознак – вкрай важлива та необхідна в Україні.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини, який є джерелом права в Україні, зобов’язав Італію сплатити 50 тисяч євро через невизнання гей-шлюбів. 

Окрім цього, з початку 2018 року в Україні спостерігається збільшення кількості нападів з боку праворадикальних угруповань на культурні події та мирні зібрання. ЗМІ повідомляли про напади на Марш за права жінок 8 березня, перешкоджання акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової 19 січня 2018 року та напад на 23-річного британця Ліама Ентоні Тонґа. 

У Кривому Розі 21 січня невідомі в масках напали на ЛГБТ-активістів із громадської організації “Гей-альянс Україна”. 11 лютого в Маріуполі зірвали лекцію про жінок у кіновиробництві. У Харкові через напад близько 15 праворадикалів правозахисниця Анна Шаригіна не змогла провести лекцію про  “ЛГБТ-рух в Україні та світі”. Також 19 березня у Вінниці близько 40 людей зірвали круглий стіл з протидії злочинам на ґрунті ненависті.

26 березня близько 20 агресивно налаштованих представників праворадикальних рухів намагались зірвати дискусію на Docudays про поширення ультраправих рухів. Завдяки втручанню Національної поліції дискусія відбулась

31 березня представники партії “Національний корпус” у Полтаві зірвали тренінг громадської організації TERGO для психологів, присвячений особливостям роботи з представниками ЛГБТ-спільноти.

У квітні адміністрація НПУ імені Михайла Драгоманова закрила виставку “Виховні акти”, зокрема, через погрози праворадикальних студентів зірвати виставку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter