Президент підписав медреформу
Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до Одеської області підписав закон “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”.
Про це він сьогодні повідомив на своїй сторінці у Twitter.
Підписавши Закон про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, я підтримую необхідність реформи сфери охорони здоров’я, важливість дотримання права кожного громадянина на якісну медичну допомогу
— Петро Порошенко (@poroshenko) 28 грудня 2017 р.
“Я підтримую необхідність реформи сфери охорони здоров’я, важливість дотримання права кожного громадянина на якісну медичну допомогу”, − наголосив він.
В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook підкреслила, що підписання закону не означає, що з 1 січня українські лікарні запрацюють по-новому, проте громадяни мають бути готовими до того, що поступово більшість процесів системи охорони здоров’я працюватимуть по-іншому.
“Прошу зараз бути активними всіх, дізнаватися про реформи, працювати над ними, бо здоров’я − це те, що стосується кожного”, − зазначила вона.
Законопроект №6327 у Верховній Раді ухвалили 16 жовтня цього року. Тоді за нього проголосували 240 депутатів.
Наприкінці серпня Міністерство охорони здоров’я оприлюднило основні зміни в доступі до медичних послуг, які в результаті медичної реформи чекатимуть на пацієнтів з 1 січня 2018 року.
Зокрема, з 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря.
Пацієнти укладатимуть декларації із обраними лікарями, і лікарі реєструватимуть їх у системі. НСЗУ зможе оплачувати лікарю ведення кожного пацієнта. А пацієнт отримає гарантовані державою безоплатні медичні послуги.
Крім того, з 1 січня базові аналізи будуть безкоштовними в амбулаторії сімейного лікаря.
Якщо сімейний лікар буде вимагати додаткові кошти під час лікування, пацієнт зможе звернутися зі скаргою до Національної служби здоров’я, а також замінити лікаря.
Також із початку 2018 року буде розширений перелік ліків, вартість яких за рецептом від сімейного лікаря, відшкодовується державою повністю або частково за програмою “Доступні ліки”.
У МОЗ також розказали, які зміни чекають з 1 січня 2018 на сімейних лікарів.
Перш за все почнеться перехідний період на нову систему фінансування – до 2020 року.
У цей час зберігається та поступово зменшується фінансування на пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря раніше, та зростатиме частка пацієнтів, які уклали декларацію.
Крім того, буде встановлена середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році – 370 гривень.
Лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів. Річний тариф за літню людину (65+) та малюка буде удвічі більшим за тариф на чоловіка 25 років.