Претензії українських підприємств до Росії через її агресію становлять понад 4,5 млрд доларів – Єнін

Дата: 05 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Загальна сума претензій українських підприємств до Росії через окупацію Криму й частини Донбасу становить понад 4,5 мільярда доларів.

Про це в ефірі телеканалу “Дом” заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

Євген Єнін

Позови українських підприємств, які втратили власність і прибуток унаслідок російської агресії, подали до понад 12 комерційних арбітражів.  

“А щодо трьох з них як мінімум є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно 250 мільйонів доларів”, – сказав заступник міністра. Утім, за його словами, головні позови ще попереду.

“Ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, звертатися до арбітражів і відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати в російської сторони все, що вони втратили”, – сказав Єнін.

За даними Регіонального центру прав людини, станом на липень 2020 року 3 952 громадянина України в Криму постраждали від порушення їхніх майнових прав. 

Раніше адвокат Микола Кіккас розповів, куди громадяни можуть скаржитись, якщо окупаційна влада відбирає землю в Криму. Також українські правозахисники оприлюднили алгоритм дій для потерпілих унаслідок виконання де-факто владою Криму указу №201. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: